Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Branky, body, vteřiny

Lehečka je ve Stuttgartu ve čtvrtfinále, Muchová v Londýně dohrála

Jiří Lehečka je na turnaji ve Stuttgartu ve čtvrtfinále. Osmý nasazený hráč porazil ve druhém kole domácího Němce Jana-Lennarda Struffa 6:4, 7:5. Karolína Muchová na turnaji v londýnském Queen's Clubu vypadla ve druhém kole. Šestou nasazenou hráčku dělily dva míče od postupu, nakonec ale se sedmatřicetiletou Němkou Tatjanou Mariaovou prohrála po více než dvouapůlhodinovém boji 7:6, 5:7, 1:6.

Karolína Muchová v utkání s Tatjanou Mariaovou
zdroj: Reuters autor: Andrew Couldridge

Před dvěma týdny bylo na antukovém grandslamu Roland Garros pro obě hráčky konečnou první kolo, Mariaová v něm podlehla Barboře Krejčíkové. Na trávě v Londýně dokázala německá tenistka v úvodní sadě získat čtyři gamy za sebou a otočit na 5:3, pak ale při svém podání neuhrála ani jediný míč a tie-break prohrála 3:7.

Ve druhém setu vedla světová čtrnáctka Muchová 3:0, pak ji v desáté hře dělily dva míče od prvního čtvrtfinále od únorové Dubaje. Jenže vítězka tří turnajů WTA Mariaová otočila stav na 7:5 a česká tenistka už po pauze na ošetření nedokázala 86. hráčce žebříčku vzdorovat..

Výsledky tenisového turnaje žen v Londýně:

Dvouhra – 2. kolo:
Mariaová (Něm.) – Muchová (6-ČR) 6:7 (3:7), 7:5, 6:1, Navarrová (3-USA) – Haddadová Maiaová (Braz.) 1:6, 7:6 (7:4), 6:3.

Lehečka porazil na trávě ve Stuttgartu domácího Struffa

Příštím Lehečkovým soupeřem bude Američan Ben Shelton, který je na trávě ve Stuttgartu turnajovou trojkou.

Pětatřicetiletému Struffovi patří ve světovém žebříčku 103. místo, Lehečka je o 70 pozic výš. Jediný dosavadní vzájemný zápas vyhrál český tenista, na předloňském Roland Garros uspěl svěřenec trenéra Michala Navrátila v úvodním kole v pěti setech.

Ve Stuttgartu rozhodly jejich utkání dva Lehečkovy brejky. V prvním setu získal Struffovo podání v páté hře, druhou sadu rozhodl jedenáctý game. Třiadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi pak potvrdil postup čistou hrou a závěrečným servisem, který soupeř nedokázal vrátit do kurtu.

"Očekával jsem, že se Struff bude snažit ukončovat výměny, ale on si velmi dobře vedl i v těch delších. Musel jsem si počkat na šance a hlavně je pak proměnit," řekl vítěz v rozhovoru na dvorci. Celkově měl Lehečka v utkání devět brejkbolů, oba Struffovy odvrátil.

Výsledky tenisového turnaje mužů ve Stuttgartu:

Dvouhra – 2. kolo:
Lehečka (8-ČR) – Struff (Něm.) 6:4, 7:5, Fritz (2-USA) – Halys (Fr.) 6:3, 7:6 (8:6).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články