Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Legendární Borg počítá Berdycha mezi favority US Open

Knokke (Belgie) - Tenista Tomáš Berdych je podle Björna Borga jedním z kandidátů na titul na nadcházejícím grandslamovém US Open. Švéd jmenoval českého hráče společně s Britem Andym Murrayem a krajanem Robinem Söderlingem v anketě legend, kterou na svých stránkách zveřejnila veteránská série ATP. "Ve dvouhře bych tipoval Murrayho, Berdycha a Söderlinga," řekl ve video rozhovoru čtyřiapadesátiletý Borg, který sám US Open nikdy nevyhrál. Král Wimbledonu a Roland Garros ztroskotal na americkém turnaji čtyřikrát ve finále.

Borg je již druhým zahraničním odborníkem, který jmenoval Berdycha mezi trojici favoritů US Open. Australský trenér Darren Cahill, který kdysi vedl Andreho Agassiho i Rogera Federera, už v Torontu řekl, že český hráč má určitě šanci vyhrát. Na druhou stranu byl Borg jediný z osmi někdejších slavných tenistů, který Berdycha jmenoval. Pětkrát se mezi odborníky objevilo jméno pětinásobného vítěze Švýcara Federera stejně jako Španěla Rafaela Nadala, který by triumfem na US Open zkompletoval jako sedmý v historii sbírku všech grandslamových titulů.

"Nadal chce vyhrát US Open strašně moc. Tenhle chlapec je zvíře, je psychicky i fyzicky neuvěřitelný, a pokud vydrží ve formě, tak bezpochyby může vyhrát," pronesl americký bouřlivák Johh McEnroe. "Já bych to taky přál Rafovi, protože by si to jako skvělý hráč moc zasloužil," přidal se francouzský bavič Henri Leconte. Spolu s Borgem, McEnroem a Lecontem ještě tipovali Nizozemec Richard Krajicek, Australan Pat Cash, Chorvat Goran Ivaniševič, Brit Tim Henman a Němec Michael Stich. Mezi ženami většina z nich věřila belgické obhájkyni titulu Kim Clijstersové.

Hlavní zprávy