Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S hendikepem na vrchol, Havířov

Kvitové diagnostikovali únavovou zlomeninu, start sezony by měla stihnout

Praha - Petra Kvitová trpí únavovou zlomeninou zánártních kůstek, a tak dostala na dva týdny ortézu na pravé noze. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu bude muset upravit zimní kondiční přípravu, přesto česká tenistka doufá, že stihne start do nové sezony.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Jean-Francois Badias

"O víkendu jsem byla po kontrolní magnetické rezonanci u profesora Pavla Koláře, který mi diagnostikoval únavovou zlomeninu zánártních kůstek. Teď mám minimálně na dva týdny ortézu," uvedla světová jedenáctka.

Kvitová měla podezření na únavovou zlomeninu po titulu na Elite Trophy v Číně začátkem listopadu, po příjezdu na finále Fed Cupu do Štrasburku vyšetření ukázalo "pouze" edém. Kvitová ve Francii odehrála jednu dvouhru a do druhé nenastoupila.

Po týdnu v Česku odjela na dovolenou do Dubaje a po návratu kontrolní vyšetření odhalilo, že únavovou zlomeninu skutečně má. "Kondici tak budu cvičit jen s horní polovinou těla a při plavání," upřesnila plán na nadcházející dva týdny.

Do nové sezony by Kvitová měla vstoupit 1. ledna při Hopmanově poháru v Perthu. "Věřím, že to neohrozí můj start do sezony, i když celý plán kondiční přípravy pochopitelně ovlivněn bude a budeme ho muset upravovat," řekla hráčka, jež nově angažovala za trenéra Jiřího Vaňka, který do letoška vedl Karolínu Plíškovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy