Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Kvitová padla se Svitolinovou ve finále, místo trávy se hrálo na tvrdém povrchu

Konec ve finále. Petra Kvitová na exhibičním turnaji podlehla v boji o titul 6:3, 1:6, 5:10 Elině Svitolinové z Ukrajiny. Finále berlínského turnaje bylo kvůli dešti odloženo až na dnešek a místo původního travnatého povrchu se odehrálo na tvrdém povrchu. 

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP autor: Markus Schreiber

Finále bylo vyvrcholením prvního ze dvou berlínských turnajů a mělo se původně odehrát na trávě na stadionu Steffi Grafové. Kvůli nepříznivému středečnímu počasí však bylo přeloženo na kurt s tvrdým povrchem do hangáru bývalého letiště Tempelhof, kde dnes zároveň začala druhá berlínská exhibice.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová v úvodní části turnaje potvrdila, že tráva je jejím oblíbeným povrchem, a bez ztráty setu porazila domácí Němku Andreu Petkovicovou i Nizozemku Kiki Bertensovou. Třicetiletá Češka výborně začala také finále a získala první set, pak už ale převzala režii zápasu pátá hráčka světa Svitolinová.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová prohrála v Berlíně ve finále

Kvitové, jež je v žebříčku WTA dvanáctá, se tak nepodařilo získat druhou trofej po koronavirové pauze, na konci května vyhrála v Praze turnaj O pohár prezidenta ČTS. V sobotu se česká tenistka zapojí na Tempelhofu i do druhého berlínského turnaje, její semifinálovou soupeřkou bude vítězka německého duelu mezi Petkovicovou a 1260. hráčkou světa Alexandrou Vecicovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy