Následuje
Anglie - Česko

Kvitová je po pauze zpátky. Po tenisu mi bylo smutno, přiznala

Prostějov - Petra Kvitová je po nezvyklé měsíční pauze uprostřed sezony zpět v tréninku. Světová čtyřka si odpočinula, je prý znovu ráda na kurtu a v Prostějově se připravuje na semifinále Fed Cupu. V něm se české obhájkyně titulu příští týden v Ostravě utkají s Francií.

Petra Kvitová trénuje po pauze na Fed Cup
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Kvitová sice získala v lednu titul v Sydney, ale už tam se necítila nejlépe. Na úvodním grandslamu sezony Australian Open vypadla ve třetím kole, v únoru přišly dvě porážky se Španělkou Carlou Suárezovou v Dubaji a poté v Dauhá. Pak oznámila, že je unavená, a vynechala turnaje v Indian Wells a v Miami.

"Byla jsem taková prázdná a s tím se špatně jedná, ale slovo krize bych používat nechtěla. V každé práci, když to tlačíte přes vůli a nechce se, tak si vezmete dovolenou a přesně to jsem udělala," řekla Kvitová. "Každá hráčka na vrcholu nějakou tu pauzu měla. Nejsem v tomto ohledu ojedinělý případ, akorát jsem řekla pravdu a nevymlouvala jsem se, že jsem zraněná," doplnila.

Petra Kvitová: "Mám radost, že jsem ráda na kurtu a ráda zase hraju. To je nejhezčí, co mě teď mohlo potkat."

Přiznala, že nebylo jednoduché v rozjeté sezoně najednou přestat hrát. "Takhle zásadní věc jsem v kariéře ještě neudělala. Strávila jsem nad tím rozhodnutím tím dny i noci," prozradila. Myšlenky na konec kariéry ovšem neměla. "Až takhle daleko to nedošlo, za což jsem ráda. Raketu jsem zahodila a chvilku ji nevídala, ale po tenisu mi bylo smutno. Mám tenis ráda a jsem ráda, že můžu dělat, co mě baví," řekla dvojnásobná wimbledonská vítězka po tréninku na kurtu v Prostějově.

Pocit chybějící energie měla Kvitová už loni při Turnaji mistryň v Singapuru. Pak se ještě dala dohromady a pomohla Češkám získat fedcupový titul. I proto ale měla jen krátký čas na odpočinek a začala pracovat nově na kondici s Němcem Alexem Stoberem, od kterého dostala na své poměry nezvykle hodně zabrat.

Zklamaná Petra Kvitová
zdroj: AP autor: Lee Jin-man

Poprvé v ostrém utkání se představí v semifinále Fed Cupu. V roli jedničky povede tým kapitána Petra Pály do boje proti Francii 18. a 19. dubna v ostravské ČEZ Aréně. "Lepší začátek jsem si nemohla přát. Hrát před domácím publikem Fed Cup, to mě vždy nakopne a doufám, že to bude dobrý začátek," řekla Kvitová.

Fed Cup je prvním cílem Kvitové po restartu sezony, žádný další konkrétní si zatím nedala. "Nečekám od sebe brutální výsledek. Je to neobvyklá situace," řekla tenistka. Prvním turnajem na antuce bude akce ve Stuttgartu od 20. dubna, pak by měla hrát v Madridu, Římu a na Roland Garros. Generálkou na obhajobu titulu na trávě ve Wimbledonu bude turnaj v Eastbourne.

Se svým realizačním týmem se zamýšlí, jak příště případně předejít podobné situaci. Nejspíš bude hrát do budoucna méně turnajů a jen ty největší. "Nejsem typ, co tak vehementně potřebuje trénovat, spíš jsem na kvalitní práci než na delší a potřebuju mít prostor odpočívat a zregenerovat," uvažovala Kvitová. "Výsledky a propady ke mně patří. Nikdy nebudu hráčka, která bude hrát konzistentně jako Wozniacká."

Musí se naučit víc odpočívat a poslouchat vlastní tělo. A také otevřeně o svých pocitech mluvit s trenéry. "Nikdy mi to nepřišlo moc jednoduché a pořád asi tápu a nebude to snadné, ale musím na komunikaci zapracovat," doplnila.

Kvitová ladí formu na Fed Cup
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy