Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

Kritika svazu má následky. Nejlepší Francouzky byly vyřazeny z týmu

Paříž – Ve francouzské tenisové reprezentaci se dějí turbulence. Kristina Mladenovicová a Caroline Garciaová – tedy hráčky, které měly vést svoji zemi v listopadovém finále Fed cupu proti českým obhájkyním titulu – byly provizorně vyloučeny z výběru. Francouzská tenisová federace jejich suspendací reagovala na výroky a chování, kterých se měly obě hráčky dopustit na olympiádě v Riu. Z podobných důvodů byl vyřazen i jejich kolega Benoit Paire.

Caroline Garciaová (vlevo) a Kristina Mladenovicová
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Virginie Bouyer

Podle dnešního prohlášení federace se všichni tři v Riu provinili proti jejím zásadám a poškodili pověst tenisu. Proto mají prozatím pozastavenou podporu od federace. Definitivní rozhodnutí má padnout 24. září.

Paire se po nočních výletech poroučel z týmu už v Riu

Paire, jenž v prvním kole olympijského turnaje vyřadil Lukáše Rosola, musel opustit francouzský tým už na olympijských hrách. Sedmadvacetiletý hráč, který figuruje v žebříčku ATP na 34. místě, se údajně zdržoval dlouhodobě mimo olympijskou vesnici nebo se vracel pozdě. Navíc se o Hrách vyjadřoval pohrdavě, protože účastníci turnaje nezískávají žádné body do žebříčku.

"Francouzský tým není otevřený bar. Máme pravidla, která se musí dodržovat. Ve vesnici jsme ho příliš neviděli," komentoval šéf tenisového týmu Arnaud di Pasquale své rozhodnutí vyhodit Paireho z olympijské vesnice.

Deblový pár hanobil zmatky s oblečením

Mladenovicová a Garciaová po vyřazení v prvním kole olympijského turnaje ve čtyřhře ostře kritizovaly národní tenisovou federaci za zmatky kolem oblečení. Stěžovaly si, že jim nikdo z funkcionářů neřekl, že musejí mít jako deblový pár stejné oblečení.

Mladenovicová tak musela těsně před utkáním půjčit své spoluhráčce výstroj a možná i díky tomu následně druhý nasazený pár podlehl japonské dvojici Misaki Doiová a Eri Hozumiová. Mladenovicová uvedla, že zástupci federace jsou nekompetentní a za porážku mohli oni.

S Garciaovou byly strůjkyněmi francouzského postupu do finále Fed Cupu. Z dubnového semifinále proti Nizozemsku získaly každá bod ve dvouhře a na závěr uspěly v rozhodující čtyřhře. Suspendace Paireho znamená, že nemůže být nominován do semifinále Davisova poháru s Chorvatskem, které se bude hrát ještě před jednáním federace 16. a 18. září. Paire však dosud v soutěži nenastoupil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy