EURO 2024 Německo

Krejčíková v Cincinnati pokračuje. Po výhře nad Muguruzaovou je už ve čtvrtfinále

Barboře Krejčíkové se na turnaji v Cincinnati daří. Česká tenistka přehrála Garbini Muguruzaovou ze Španělska 6:1, 6:7 a 6:2 a postoupila mezi osmičku nejlepších. Ve čtvrtfinále vítězka Roland Garros narazí na světovou jedničku Ashleigh Bartyovou z Austrálie.

Barbora Krejčíková
zdroj: Reuters autor: Aaron Doster

Krejčíková do souboje dvou grandslamových vítězek vstoupila skvěle a první set získala za 29 minut. Bývalá wimbledonská šampionka Muguruzaová se ale poté zvedla a tie-break druhé sady vyhrála 7:5 a jako první sebrala české hráčce v Cincinnati set.

V rozhodující sadě už měla opět navrch Krejčíková, a i když Muguruzaová odvrátila pět mečbolů, zápas Češka ukončila při soupeřčině podání. Vítězce turnaje z roku 2017 tak oplatila porážku z jediného dosavadního vzájemného utkání, ve kterém v březnu ve finále v Dubaji prohrála.

Další soupeřkou Krejčíkové bude Bartyová, která v osmifinále porazila 6:0 a 6:2 Victorii Azarenkovou z Běloruska. S australskou tenistkou se pětadvacetiletá Češka zatím utkala jen v osmifinále letošního Wimbledonu, kde ji Bartyová při cestě za titulem porazila ve dvou setech.

V Cincinnati čekají osmifinálové zápasy ještě Petru Kvitovou, vítězku turnaje z roku 2016 Karolínu Plíškovou a Karolínu Muchovou.

Tenisový turnaj mužů a žen v Cincinnati (tvrdý povrch):

Muži: Dvouhra - 3. kolo: A. Zverev (3-Něm.) - Pella (Arg.) 6:2, 6:3, Rubljov (4-Rus.) - Monfils (Fr.) 7:6 (7:2), 7:6 (7:5), Paire (Fr.) - Isner (USA) 7:6 (7:1), 6:7 (2:7), 6:1, Carreňo (7-Šp.) - Hurkacz (9-Pol.) 7:6 (8:6), 7:6 (7:3), Ruud (8-Nor.) - Schwartzman (10-Arg.) 6:4, 6:3.

Ženy: Dvouhra - 3. kolo: Krejčíková (9-ČR) - Muguruzaová (8-Šp.) 6:1, 6:7 (5:7), 6:2, Bartyová (1-Austr.) - Azarenková (14-Běl.) 6:0, 6:2.