Krejčíková se Siniakovou životní sezonu titulem v Singapuru nevyšperkovaly

Mají za sebou fantastický rok, který však titulem z Turnaje mistryň nezakončily. Světové jedničky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková prohrály ve finále v Singapuru s maďarsko-francouzským párem Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová 4:6 a 5:7.

I přes prohru uzavřely letošní šampionky Roland Garros a Wimbledonu rok na prvním místě žebříčku čtyřhry WTA, což dokázaly jako první Češky po 26 letech.

Deblový titul na Masters z českých tenistek v minulosti slavily vedle Andrey Sestini Hlaváčkové, jež právě se zmíněnou Babosovou opanovala turnaj loni, také Hana Mandlíková, Helena Suková, Jana Novotná a rekordních 11 trofejí má legendární Navrátilová, jež nicméně vyhrála vždy jako Američanka.

"Hrály jsme celkem slušně, akorát tam byly momenty, kdy jsme měly výhody a šance, které jsme při jejich podání nevyužily. Ty holky jsou tak dobré, že to pak zahrály líp a zaslouženě vyhrály," zhodnotila Krejčíková finálové klání.

Siniakové s Krejčíkovou se proti turnajovým dvojkám nedařilo na returnu. V prvním dějství neměly ani jeden brejkbol a sadu rozhodla ztráta podání Siniakové v sedmé hře. Ve druhém setu sice vzaly servis Babosové a srovnaly na 3:3, ale Siniaková přišla čistou hrou o podání na 5:6. "Hrály agresivně, pořád do toho chodí a vytvářejí tlak. Blbě se sešlo, že to nebylo ani o servisu, ale udělala jsem dvě chyby zezadu," litovala Siniaková.

Mladenovicová pak zápas doservírovala. "Je nádherné, že jsme vyhrály první společný turnaj sezony a ve stejném duchu rok i končíme," řekla Mladenovicová, která s Babosovou opanovala lednové Australian Open. Směrem k české dvojici Francouzka dodala: "Jste skvělý pár, máte dva grandslamové tituly, jste jedničky a těším se na další vzájemné bitvy."

"Bylo to od ní moc hezký. My jsme měly velice slušnou sezonu, jim se taky dařilo a doufám, že příští rok se potkáme a už vyhrajeme my," vyslovila přání Krejčíková.

Před Babosovou vyhrála čtyřhru na Turnaji mistryň dvakrát po sobě s jinou spoluhráčkou Sania Mirzaová. Indická hráčka zvítězila v roce 2014 s Jihoafričankou Carou Blackovou a o rok později se Švýcarkou Martinou Hingisovou.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Čtyřhra - finále:
Babosová, Mladenovicová (2-Maď./Fr.) - Krejčíková, Siniaková (1-ČR) 6:4, 7:5.