Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Jsem v pořádku, sdělila prezidentovi MOV tenistka Pcheng Šuaj

Kvůli nařknutí ze sexuálního obtěžování tenistky Pcheng Šuaj dřívějším čínským vicepremiérem se v posledních dnech mnozí strachovali o její stav. Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach se však s pětatřicetiletou tenistkou spojil. Bývalá světová jednička ve čtyřhře mu ve videohovoru řekla, že je v pořádku a v bezpečí. S odvoláním na MOV o tom informovala agentura Reuters.

Pcheng Šuaj
zdroj: ČTK

Hráčka na začátku listopadu zveřejnila, že se stala obětí sexuálního napadení někdejším čínským vicepremiérem.

Bach jí zavolal krátce poté, co se v čínských médiích objevilo video, na němž Pcheng Šuaj na mládežnickém turnaji v Pekingu mává u kurtu divákům a rozdává jim autogramy.

Video na Twitter umístil šéfredaktor stranického listu Global Times, který o den dříve napsal, že Pcheng Šuaj je v pořádku a brzy se objeví na veřejnosti. Obavy to ale nerozptýlilo.

Je nám líto, video expirovalo.
Čína označila kauzu tenistky Pcheng Šuaj za zpolitizovanou

Jeden z diskutujících se otázal, proč tedy hráčku nenechají promluvit, jiný zase navrhoval, aby její rodiče uspořádali tiskovou konferenci. Podle agentury AP však jiné podobné komentáře ze sociálních sítí mizí už záhy po zveřejnění.

Bachovi pětatřicetiletá tenistka sdělila, že je v pořádku a v bezpečí. Zároveň požádala o respektování svého soukromí.

Čínští představitelé aféru oficiálně nekomentovali. Ženská tenisová organizace WTA v minulých dnech pohrozila zrušením všech turnajů v Číně, podporu dvojnásobné grandslamové deblové vítězce vyjádřily také hvězdy jako Novak Djokovič nebo Serena Williamsová.

"Jsou to znepokojivé zprávy, ale důležité je, že tenisová rodina je jednotná a za Pcheng Šuaj stojí. Snad je v pořádku," prohlásil v sobotu Roger Federer.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články