BBV po 25 letech

Hurkacz získal v Metách třetí titul v sezoně, Carreňovi oplatil porážku z Cincinnati

Hubert Hurkacz porazil ve finále turnaje v Metách Španěla Pabla Carreňa 7:6, 6:2 a získal čtvrtý titul v kariéře a třetí v sezoně. V duelu dvou nejvýše nasazených hráčů potvrdil Polák papírové předpoklady a soupeři za 82 minut oplatil porážku z prvního vzájemného duelu v Cincinnati. Vydařený týden korunoval triumfem i ve čtyřhře.

Hubert Hurkacz
zdroj: ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletý Hurkacz neztratil v Metách za celý týden ani set. Ve finále v úvodní sadě dotáhl ztrátu po prohraném podání a tie-break získal jednoznačně 7:2. Zápas pak rozhodl dvěma brejky v závěru, od stavu 3:3 už soupeře k ničemu nepustil.

Třináctý hráč světového žebříčku titulem ve Francii navázal na lednový úspěch v Delray Beach a dosud nejcennější březnový triumf na Masters v Miami. Premiérový titul získal v roce 2019 ve Winston-Salemu.

Svou bilanci v Metách Hurkacz nakonec ještě vylepšil ziskem doublu. Ve finále čtyřhry s krajanem Janem Zieliňským uspěli proti monacko-francouzské dvojici Hugo Nys, Arthur Rinderknech 7:5, 6:3.