Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Středoevropský pohár 1955

Fruhvirtová neměla problém s Bronzettiovou a bude hrát o finále, Kvitová v Číně končí

Linda Fruhvirtová si v Ning-po zahraje podruhé v kariéře semifinále turnaje WTA Tour. Ve čtvrtfinále porazila 6:0, 6:3 Italku Lucii Bronzettiovou a o finále se utká s Ruskou Dianou Šnajderovou, která vyřadila Petru Kvitovou po setech 1:6, 6:4 a 3:6. Končí také Kateřina Siniaková, vyřadila ji Nadia Podorská (dvakrát 1:6).

Je nám líto, video expirovalo.
Fruhvirtová je v Číně podruhé v semifinále, Kvitová a Siniaková dohrály

Fruhvirtová přijela do Číny po sérii devíti porážek, na kterou dává na turnaji zapomenout. Osmou nasazenou Bronzettiovou porazila za hodinu a čtvrt v téměř jednoznačném zápase, v němž mírně zaváhala až po devíti získaných gamech za sebou a dovolila soupeřce v druhém setu snížit z 3:0 na 3:2.

"Zápas byl ale mnohem těžší, než napovídá skóre. Musela jsem bojovat o každý game, zvlášť ve druhém setu. Jsem ráda, že jsem dokázala hrát svůj tenis, zvlášť v rozhodujících okamžicích," řekla Fruhvirtová.

Semifinále na elitním okruhu si dosud pražská rodačka zahrála jen loni v září v Čennaí, kde senzačně došla k titulu. Indický turnaj se letos po návratu tenistek do Číny nekonal a Fruhvirtová po ztrátě bodů vypadla z elitní stovky žebříčku, v němž jí nyní patří 117. pozice.

Kvitová první set proti 85. hráčce světa ztratila za 29 minut, ale ve druhém se čtrnáctá hráčka pořadí WTA zvedla a vyrovnala. Obrat ale dvojnásobná wimbledonská šampionka nedokonala.

Ve třetím setu přišla třiatřicetiletá Češka za stavu 3:3 o servis a utkání, ve kterém udělala osm dvojchyb, zakončila další ztrátou podání. Devatenáctiletá Šnajderová si zahraje s Fruhvirtovou o první finále v kariéře.

Siniakové zápas s Podoroskou o třetí semifinále v sezoně nevyšel. V prvním setu pustila soupeřku do vedení 5:0 a ve druhém ztrácela už 0:4. Poté sice odvrátila tři mečboly, ale už víc duel zdramatizovat nedokázala.

Dvouhra – čtvrtfinále:

L. Fruhvirtová – Bronzettiová (8-It.) 6:0, 6:3, Šnajderová (Rus.)  Kvitová (2) 6:1, 4:6, 6:3, Džábirová (1-Tun.) < Zvonarevová (Rus.) 7:5, 4:6, 6:1, Podoroská (Arg.) – Siniaková 6:1, 6:1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články