Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Veselý věří, že bude mít šanci i proti Chačanovovi. Roli favorita jsem zvládl, uvedl

Jiří Veselý postupně nabývá jistotu, kterou mu vzala koronavirová pauza. Na pařížské antuce poslední český mužský zástupce ve dvouhře na Roland Garros ukázal zlepšenou formu proti svému někdejšímu sokovi z juniorských let a Brita Liama Broadyho přehrál v prvním kole ve čtyřech setech. "Je to relativně úleva," přiznal Veselý. Přímé přenosy z Roland Garros sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK/AP autor: Tim Ireland

Veselý je po výhře 6:2, 5:7, 6:3 a 6:2 ve druhém kole antukového grandslamu poprvé od roku 2017. "Podmínky nebyly ideální, ale byl jsem si vědom, že mám pro první kolo dobrý los. Vzal jsem na sebe roli favorita a zvládl to, takže mám z postupu radost," řekl sedmadvacetiletý Veselý.

S o rok mladším Broadym válčili v juniorech, oba jsou leváci, ale teď je Veselý 68. na světě, zatímco Brit figuruje až na 208. místě a do hlavní soutěže prošel z kvalifikace. "Věděl jsem, do čeho jdu, a až na druhý set, v kterém jsem trošku ztratil tempo a on zahrál skvěle, jsem si to uhrál," zhodnotil Veselý utkání dlouhé dvě a tři čtvrtě hodiny.

Duel zlomil ve třetí sadě, v které otočil stav z 1:3 na 6:3. "Našel jsem cestu. Víc jsem se posunul do kurtu a sebral jsem mu čas. To mu dělalo obrovský problémy a utkání se otočilo na jednu stranu. Od té doby už jsem si věřil," řekl Veselý.

Je nám líto, video expirovalo.
Veselý je po třech letech v Paříži ve druhém kole

V nepříjemném chladu mu nevadilo, že jsou míče o něco těžší. "Sedí mi. Trénoval jsem s nimi čtyři měsíce," vysvětlil. Od třetího setu ale cítil, že mu tuhnou ze zimy nohy.

"I když se člověk potí, tak to je pro nohy těžké. Podmínky jsou extrémní a na tři sety je to pro svaly docela nebezpečný. Naštěstí to konec neovlivnilo."

Po koronavirové pauze se Veselý pomaleji dostává do tempa. "Nějakou dobu mi trvá, než najdu zápasový rytmus," připustil. Už na US Open, i když prohrál v 1. kole, cítil zlepšení. Další přišlo minulý týden v Hamburku, kde prošel z kvalifikace do 2. kola.

Je nám líto, video expirovalo.
Veselý: Rozhodly asi zkušenosti, podařilo se mi potvrdit roli favorita

Ještě víc předvést se chce ve druhém kole Roland Garros. "Doufám, že to nebude v Paříži moje konečná," řekl a vyhlížel pravděpodobný souboj s patnáctým nasazeným Karenem Chačanovem z Ruska. "Je to těžký soupeř, ale nemám co ztratit. Můžu hrát uvolněně, a pokud budu hrát dobře, tak doufám, že šance přijdou," dodal.

V zápasovém rytmu se udrží i díky čtyřhře. Do té nastoupí v úterý po boku Argentince Juana Londera.

"Čtyřhru beru jako doplněk, prioritou je dvouhra. Ale tréninku bylo za posledních šest měsíců dost a je dobrý hrát. Je fajn si zkusit return, servis a volej v utkání. Může to svým způsobem trošku pomoct," uvedl Veselý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy