Czech Challenge Tour 2024

Sinner prošel na Roland Garros bez ztráty setu už do osmifinále

Druhý tenista světa Ital Jannik Sinner porazil na Roland Garros Rusa Pavla Kotova třikrát 6:4 a postoupil do osmifinále. Vítěz letošního Australian Open prochází zatím antukovým turnajem v Paříži bez ztráty setu. V boji o čtvrtfinále se utká s domácím Francouzem Corentinem Moutetem nebo Rakušanem Sebastianem Ofnerem. Dál jde i Carlos Alcaraz, který přehrál Sebastiana Kordu 6:4, 7:6, 6:3.

Jannik Sinner
zdroj: REUTERS autor: Gonzalo Fuentes

Sinner prochází zatím antukovým turnajem v Paříži bez ztráty setu. V boji o čtvrtfinále se utká s domácím Corentinem Moutetem. Alcaraze čeká vítěz rozehraného duelu mezi Američanem Benem Sheltonem a Félixem Augerem-Aliassimem z Kanady, který byl kvůli dešti přeložen na sobotu.

Dvaadvacetiletý Sinner je v osmifinále Roland Garros počtvrté. Nejdál se v Paříži dostal před čtyřmi lety do čtvrtfinále. V duelu s o tři roky starším Kotovem zahrál 36 vítězných míčů, ani jednou nepřišel o servis a k triumfu mu stačily tři brejky. Dál také živí šanci na to, aby se stal po turnaji světovou jedničkou.

O rok mladší Alcaraz, jenž na turnaji obhajuje loňské semifinále, přehrál Kordu za dvě hodiny a 42 minut. Vyrovnaný byl duel jen ve druhém setu, který španělský favorit získal 7:5. Jinak měl zápas pod kontrolou a v pátém vzájemném zápase syna českého grandslamového šampiona Petra Kordy počtvrté porazil.

Dohrála naopak turnajová šestka Andrej Rubljov. Šestadvacetiletý Rus prohrál s Matteem Arnaldim 6:7, 2:6, 4:6 a podruhé za sebou nestačil ve 3. kole v Paříži na soupeře z Itálie. Vloni vypadl ve stejné fázi s Lorenzem Sonegem. Rubljov se ani při 26. startu na grandslamech nepodívá do semifinále.

Tenisový grandslamový turnaj Roland Garros (antuka, dotace 53,5 milionu eur):

Muži:

Dvouhra – 3. kolo:

Sinner (2-It.) – Kotov (Rus.) 6:4, 6:4, 6:4, Arnaldi (It.) – Rubljov (6-Rus.) 7:6 (8:6), 6:2, 6:4., Alcaraz (3-Šp.) - Korda (27-USA) 6:4, 7:6 (7:5), 6:3, Tsitsipas (9-Řec.) - Čang Č'-čen (Čína) 6:3, 6:3, 6:1, Moutet (Fr.) - Ofner (Rak.) 3:6, 6:4, 6:4, 6:1.

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:

Andrejevová (Rus.) - Azarenková (19-Běl.) 6:3, 3:6, 7:5, Bogdanová (Rum.) - Pavljučenkovová (20-Rus.) 6:4, 6:4, Andreescuová (Kan.) - Kalinská (23-Rus.) 1:6, 7:5, 6:3.

3. kolo:

Gauffová (3-USA) - Jastremská (30-Ukr.) 6:2, 6:4, Džábirová (8-Tun.) - Fernandezová (31-Kan.) 6:4, 7:6 (7:5), Potapovová (Rus.) - Wang Sin-jü (Čína) 7:5, 6:7 (6:8), 6:4, Cocciarettová (It.) - Samsonovová (17-Rus.) 7:6 (7:4), 6:2, Danilovičová (Srb.) - Vekičová (Chorv.) 0:6, 7:5, 7:6 (10:8), Tausonová (Dán.) - Keninová (USA) 6:2, 7:5.