Buly - debata expertů

Krejčíková je v Paříži poprvé v osmifinále grandslamu, Siniaková vypadla

Jednou ano, jednou ne. Barbora Krejčíková si poprvé v kariéře zahraje ve dvouhře grandslamové osmifinále, když ve 3. kole antukového Roland Garros porazila Bulharku Pironkovovou 5:7, 6:4 a 6:3. Další česká tenistka Kateřina Siniaková prohrála s pátou nasazenou Kiki Bertensovou z Nizozemska dvakrát 2:6.

Barbora Krejčíková na Roland Garros
zdroj: ZUMA autor: Rob Prange

Dvojnásobná deblová grandslamová šampionka Krejčíková sice ztratila po hodině první set, ale trpělivou hrou dokázala zápas otočit. Třetí set rozhodla brejkem hned v první hře a zápas ukončila po dvou hodinách a 38 minutách.

"Byl to velmi těžký zápas. Podmínky byly zase náročné, ale užívala jsem si, že hraju poprvé třetí kolo na grandslamu ve dvouhře a bojovala o každý míč. Nakonec jsem měla štěstí, vyhrála jsem a jsem nadšená," řekla Krejčíková po utkání.

Krejčíková je v Paříži v osmifinále, Siniaková končí

Krejčíková (114. WTA) má šanci dostat se i do čtvrtfinále, jelikož její další soupeřkou bude Nadia Podoroská z Argentiny, 131. hráčka světa.

Utkání Siniakové bylo přesunuto na centrkurt a mělo jasný průběh. Siniaková sice začala brejkem podání favoritky, ale víckrát už soupeřku o servis nepřipravila. Sama přišla o podání šestkrát, udělala 26 chyb a odešla poražena za 58 minut.

Výsledky French Open:

Muži:

Dvouhra - 3. kolo: Thiem (3-Rak.) - Ruud (28-Nor.) 6:4, 6:3, 6:1, Nadal (2-Šp.) - Travaglia (It.) 6:1, 6:4, 6:0, Gaston (Fr.) - Wawrinka (16-Švýc.) 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0, Sonego (It.) - Fritz (27-USA) 7:6 (7:5), 6:3, 7:6 (19:17), Sinner (It.) - Coria (Arg.) 6:3, 7:5, 7:5.

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo: Svitolinová (3-Ukr.) - Alexandrovová (27-Rus.) 6:4, 7:5, Šwiateková (Pol.) - Bouchardová (Kan.) 6:3, 6:2, Krejčíková (ČR) - Pironkovová (Bulh.) 5:7, 6:4, 6:3, Bertensová (5-Niz.) - Siniaková (ČR) 6:2, 6:2.

Čtyřhra - 2. kolo: Peschkeová, Schuursová (6-ČR/Niz.) - Riskeová, Tomljanovicová (USA/Austr.) 6:4, 6:3, Kristýna Plíšková, Kužmová (13-ČR/SR) - Alexandrovová, Kalašnikovová (Rus./Gruz.) 6:1, 6:4.