Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Federera dělí v Basileji od šestého titulu finále s Del Potrem

Basilej - Švýcarský tenista Roger Federer postoupil na domácím turnaji v Basileji posedmé za sebou do finále. V semifinále porazil Paula-Henriho Mathieua 7:5, 6:4 a jediný úspěch ho dělí od šestého titulu. V cestě mu bude v neděli stát druhý nasazený Argentinec Juan Martín del Potro, jenž vyřadil dalšího Francouze Richarda Gasqueta.

Roger Federer
zdroj: AP autor: Kirsty Wigglesworth

První hráč světového žebříčku potvrdil, že se mu v rodném městě daří. Jeho sérii triumfů, kterou započal v roce 2006, přerušil v roce 2009 ve finále jen Srb Novak Djoković. Mathieu dnes se Švýcarem svedl vyrovnanou bitvu, jedno prohrané podání v každém setu ale rozhodlo o tom, že ani na šestý pokus proti Federerovi neuspěl.

Majitel 17 grandslamových titulů navíc zásluhou dnešního úspěchu postoupil v historických tabulkách v počtu vyhraných zápasů na čtvrté místo, o něž se nyní s bilancí 875 vítězství dělí s Johnem McEnroem. V neděli se na legendárního Američana může dotáhnout i v počtu titulů, zatím jich během kariéry nasbíral 76.

Del Potro udolal Federera zatím dvakrát

S Del Potrem se Federer utkal dosud patnáctkrát, jen dvakrát v roce 2009 odešel poražen. Naposledy na sebe narazili v semifinále olympijského turnaje v Londýně, kde švýcarský favorit vyhrál v rozhodujícím maratonském třetím setu 19:17.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy