Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Federer se Zverevem hráli v Mexiku před rekordní návštěvou 42 tisíc diváků

Tolik diváků vidělo tenisový zápas naživo vůbec poprvé. Roger Federer a Alexander Zverev přilákali v Mexiku největší návštěvu na tenise v historii. Jejich exhibici v největší býčí aréně světa sledovalo v sobotu 42 517 lidí, čímž výrazně překonali dosavadní rekord starý téměř deset let.

Rekordní návštěva na tenisovém zápase Federer - Zverev
zdroj: ČTK/AP autor: Rebecca Blackwell

Dvacetinásobný grandslamový šampion Federer během exhibičního turné po Jižní Americe odehrál v Mexiku čtvrtý z pěti plánovaných zápasů. Ten v metropoli proti Zverevovi měl stanovit nový rekord a přání pořadatelů se splnilo.

"Na tento magický večer nikdy nezapomenu," zhodnotil osmatřicetiletý Federer nadšeně novou zkušenost, poté co o šestnáct let mladšího Němce porazil 3:6, 6:3 a 6:2.

Je nám líto, video expirovalo.
Exhibici Federera se Zverevem sledovalo v Mexiku přes 42 000 diváků

Dosavadní rekordní počet 35 681 tenisových fanoušků dorazil v roce 2010 v Bruselu na bývalou domácí hvězdu Kim Clijstersovou proti Američance Sereně Williamsové. Exhibice se tehdy uskutečnila na Stadionu krále Baudouina.

Turné, které začal v úterý, by měl Federer zakončit dnes v Ekvádoru. V únoru v Kapském Městě by pak chtěl sehrát exhibici proti Rafaelu Nadalovi a divácký rekord opět vylepšit. Organizátoři pro tuto příležitost chystají fotbalový stadion s kapacitou 55 tisíc lidí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy