Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Pohár B. J. Kingové je rozlosován. Češky se utkají s USA a Polskem

Finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové zná složení základních skupin. České tenistky čeká ve skotském Glasgow měření sil s Američankami a Polkami. Místenku v další fázi si zajistí pouze vítěz. Na tvrdém povrchu se bude hrát od 8. do 13. listopadu.

Markéta Vondroušová (vlevo) a Karolína Muchová se radují z postupu
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Slavek Ruta

Svěřenkyně kapitána Petra Pály si zajistily postup do závěrečné fáze díky dubnovému vítězství nad Britkami 3:2. Při losu byly čtvrtým nasazeným týmem v prvním koši, přesto je nakonec čeká těžký úkol.

Organizátoři dokonce skupinu D překřtili na pověstnou "skupinu smrti". Hvězdou polského tenisu je totiž světová jednička Iga Šwiateková a Američanky jsou s osmnácti tituly nejúspěšnějším celkem soutěže. Hned za nimi jsou právě české a československé reprezentantky s jedenácti vavříny.

"Jelikož jsme šli z prvního koše, dokázal bych si představit i lehčí los, než je USA a Polsko. Je to ale věc, kterou neovlivníme, a musíme se s tím poprat," řekl Pála. "Na to, že postupuje jeden tým, je to hodně silná skupina. Může to být velmi zamotané. Amerika má široký kádr. Polsko zase disponuje světovou jedničkou, která prohrála až teď na trávě, což není její nejsilnější povrch. Jinak dominuje a je to velice těžký soupeř," doplnil český kapitán.

Dalšími účastníky finálového turnaje jsou Austrálie, Belgie, Kanada, Itálie, Kazachstán, Španělsko, Slovensko, Švýcarsko.

"Mohli jsme zase dostat Velkou Británii, ale tentokrát na tvrdém povrchu, což by bylo těžší než na Štvanici na antuce. Belgie má zase dobrého debla... Je to složité. Hlavní je, abychom nastoupili v co nejsilnější sestavě a holky byly zdravé. Hodně jich teď marodilo nebo marodí. Věřím, že to bude v druhé polovině sezony lepší," konstatoval Pála.

Soutěž, dříve známou jako Fed Cup, přejmenovala federace před dvěma lety na počest dvanáctinásobné grandslamové vítězky Billie Jean Kingové. Finálový turnaj bude hostit Emirates Arena v Glasgow. Loni se o vítězkách rozhodovalo v pražské O2 Areně. Obhájkyně titulu z Ruska federace ITF vyloučila kvůli vojenskému vpádu jejich země na Ukrajinu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články