Následuje
IJF World Tour 2020 Německo

České tenistky narazí v prvním kole Fed Cupu na Španělky

Záhřeb – České tenistky se utkají v prvním kole příštího ročníku Fed Cupu se Španělskem v domácím prostředí. Hrát se bude v termínu 11. a 12. února 2017. O složení prvního kola rozhodl los v Záhřebu.

Český tým s trofejí
zdroj: ČTK autor: Dolezal Michal

Úřadující šampionky a svěřenkyně kapitána Petra Pály byly nejvýše nasazené a soupeře jim v Záhřebu vylosovala australská deblová legenda Mark Woodforde.

"Hrajeme Světovou skupinu, v osudí nebyly lehké soupeřky, ale není to špatný los. Jediné, co jsem si nepřál, bylo hrát v Americe," vzkázal Pála. "Na druhou stranu nás čeká tým s vítězkou Roland Garros, kterou doplňuje Suárezová. Nám ale pomůže domácí prostředí a osvědčený povrch," naznačil, že se nejspíše bude hrát na rychlém halovém kurtu, na kterém jeho svěřenkyně ještě neprohrály.

Pála zatím nechtěl předvídat, jak duel se Španělskem dopadne. "Teď nejde dělat prognózy, je to daleko," řekl. Jeho výběr totiž ještě letos v listopadu čeká finále Fed Cupu ve Štrasburku proti Francii. "A na to se soustředíme," uvedl.

Kaderka: Los je těžký

Češky můžou získat pátý titul za šest let a zkompletovat vítězný hattrick. Stříbrnou mísu zvedly nad hlavu v letech 2011, 2012, 2014 a loni. Se Španělkami se Češky naposledy utkaly v prvním kole v roce 2014 a v Seville rozhodly o postupu až ve čtyřhře. Doma je zdolaly v roce 2009 v Brně.

Kde se bude hrát v roce 2017, zatím není jasné. "O tom teprve rozhodneme, teď připravujeme čtvrtfinále Davis Cupu proti Francii v Třinci," řekl Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která marketingově zajišťuje zápasy českých tenisových týmů v obou týmových soutěžích. V případě výhry nad Španělskem by tenistky hrály buď v USA, nebo v Německu. Zbylé dvě dvojice tvoří Švýcarsko s Francií a Bělorusko s Nizozemskem.

Los Fed Cupu 2017 - 1. kolo (11. a 12. února):

Světová skupina I: ČR - Španělsko, USA - Německo, Bělorusko - Nizozemsko, Švýcarsko - Francie.

Světová skupina II: Rusko - Tchaj-wan, Rumunsko - Belgie, Ukrajina - Austrálie, Itálie - Slovensko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy