Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
European Open Praha 2021

Duel Lendla s Borgem bude zlatým hřebem ostravské exhibice

Ostrava - Tenisový návrat slavného rodáka po třiceti letech zažije město Ostrava. Legendární Ivan Lendl se divákům představí v dnešní exhibici Advantage Tennis III, která se koná ve vítkovické ČEZ Areně. Ve zlatém hřebu odpoledne se Lendl střetne v duelu bývalých světových jedniček se Švédem Björnem Borgem. Očekávané vyprodané hlediště pro sedm tisíc lidí rozehřejí na úvod Slovák Miloslav Mečíř, kterého sice bolí noha, ale měl by nastoupit k souboji se Švédem Matsem Wilanderem. Po nich se padesátiletý Lendl střetne s o čtyři roky starším Borgem. Na závěr se ve čtyřhře utkají Karel Nováček s Lendlem proti švédskému páru Borg, Wilander. Přímý přenos exhibice sledujte od 15:00 na ČT4 a webu SportŽivě.cz.

Lendl je v Česku již od neděle a trénoval v Prostějově. Po svém návratu na kurty po šestnáctileté pauze odehrál šest zápasů, pět prohrál a jednou remizoval. "Pevně doufám, že si to první vítězství schovávám pro Ostravu," usmíval se Lendl po příjezdu do Česka.

Muž, který přinesl do tenisu profesionalitu, díky které se vypracoval až na vrchol, zhubl před návratem o šestnáct kilo. O výsledek mu ale nejde jako kdysi, kdy dominoval světovému žebříčku. "Já už se v tomto věku na výsledky moc neupínám. Samozřejmě chci hrát co nejlépe, ale hlavní je, aby mi to přinášelo radost a zábavu," řekl.

S Borgem budou hrát zápas na dva sety. Fyzicky se Lendl cítil dobře, poslední dobou trénoval třikrát, čtyřikrát týdně. "Abych se do toho dostal. A moc si vážím toho, že si takový zápas proti Björnovi můžu zahrát zrovna tady v Ostravě," řekl Lendl.

Exhibice Advantage Tennis III

Exhibice v Ostravě navazuje na předešlé dva ročníky, které se konaly v Praze. Organizátoři z České sportovní nejdříve připravili lahůdku v podobě Američana Peta Samprase, který hrál s Radkem Štěpánkem, loni se představil Švéd Stefan Edberg.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor s Karlem Tejkalem

V Ostravě hrál naposledy před 30 lety na mistrovství republiky. Od posledního duelu s Borgem ho dělí jen o rok méně. Jen v rozmezí let 1979 až 1981 se střetli osmkrát s bilancí 6:2 pro Borga. Poslední duel se uskutečnil na jaře roku 1981 ve finále Roland Garros a Borg tam tehdy získal svůj šestý titul po vítězství 3:2 na sety. "Moc jsme toho spolu nenahráli. Borg nechal brzy aktivního tenisu. Bylo mu teprve šestadvacet let. Já byl začínající mladík, porážel mě," řekl Lendl. Od pátečního zápasu neví, co očekávat. "Dlouho jsem ho neviděl, ale těším se, že si dobře zahrajeme," dodal.

Wilander, který Lendla od letošního dubna porazil čtyřikrát, favorizoval českého hráče. Na druhou stranu ale neodepisoval ani svého slavného krajana. "Björna jsem dlouho neviděl hrát, ale nepřijede se nechat od Ivana sestřelit," uvedl Wilander.

Exhibice veteránů oživují vzpomínky

Exhibice někdejších es světového tenisu pomáhají oživit vzpomínky na jejich slavné bitvy. Nebo se díky nim objeví v místech, kde je lidé dříve nemohli vidět. "Lidem přinese vzpomínky, nebo přijedeme do míst, kde tenis nebyl," shrnul význam tenisových exhibic Ivan Lendl. "Je to důležité pro nás a lidé si to žádají, protože nás mají v paměti a je dobré si paměť oprášit," dodal Švéd Mats Wilander.

"Bude skvělé vidět Ivana na druhé straně dvorce a v jeho rodném městě. Bude to velký zážitek a jsem rád, že jsem tady. A moje strategie? Hrát vlastní hru, to se nemění," řekl Borg.

Mats Wilander, Miloslav Mečíř a Karel Nováček
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy