Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Dokument vykreslí Navrátilovou jako průkopnici feminismu a ženského sportu

Život Martiny Navrátilové se stane námětem pro dokumentární film. Snímek chce zachytit její životní příběh a to, jak hluboce ovlivnila přístup společnosti k vnímání odlišné sexuální orientace. Dílo produkuje společnost Hello Sunshine hollywoodské hvězdy Reese Witherspoonové.

Martina Navrátilová
zdroj: ČTK/ZUMA autor: John Barrett

Jeden z úhlů pohledu nabídne novinář Glenn Greenwald, pro něhož se Navrátilová stala v dětství vzorem a jejíž příklad mu pomohl vyrovnat se s vlastní homosexualitou. Zamýšlet se bude mimo jiné nad tím, jak lidé hledají a vybírají své idoly a co prožívají, když se cítí izolováni, odsuzováni a vyloučeni ze společnosti.

Osmnáctinásobná grandslamová šampionka ve dvouhře se často vyjadřuje k řadě sociálních a politických témat a patří mezi zastánce rovnosti mezi muži a ženami.

"Jakkoliv ohromující jsou její výsledky na kurtu, blednou ve srovnání s její rolí jako průkopnice feminismu, ženského sportu, rovnosti gayů a leseb na celé planetě, transgender problematiky, práv imigrantů a práv na odlišný názor v politice," prohlásil Greenwald s tím, že její pozoruhodná odvaha inspirovala miliony lidí po celém světě.

"Je důležité vyprávět její příběh novým generacím mladých lidí, kteří možná nevědí, jakou roli sehrála při vytváření očekávání ohledně ženské identity a rovnosti LGBT komunity," uvedla šéfka digitálních médií a programu Hello Sunshine Charlotte Kohová.

Witherspoonová založila Hello Sunshine před dvěma lety s cílem pomáhat prosazení ženských autorek a jejich vyprávění příběhů a dokumentů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy