Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Francie - Itálie

Lístky na Davis Cup v prodeji od středy. Začínají na dvou tisících

Praha - V noci na středu začne prodej vstupenek na finále Davisova poháru mezi českými a španělskými tenisty. Zápas se uskuteční v pražské O2 areně od 16. do 18. listopadu. Nejlevnější vstupenky na všechny tři finálové dny budou stát 1 992 korun, nejdražší lístky stojí 7 992 korun.

Tomáš Berdych s Radkem Štepánkem
zdroj: AP

Na terminálech Sazky bude fyzický prodej zahájen ve středu 24. října v 1:15 v noci. Internetová distribuce začne ve stejný den v 16:00 na portálu www.sazkaticket.cz.

Balíčky jsou nabízeny ve čtyřech kategoriích. V prvním patře přijdou na 7 992 korun, ve čtvrtém na 1 992, 2 991 a 3 990 korun. Vstupenky na jednotlivé dny se neprodávají. V pátek se bude hrát od 16:00, v sobotu od 14:00 a v neděli od 13:00.

"Ceny vstupenek jsme nastavili tak, aby se v nich promítl význam a výjimečnost akce a současně jsme umožnili tenisovým fanouškům všech příjmových skupin vstupenky koupit," řekl majitel pořádající agentury Česká sportovní Miroslav Černošek. "Jsem přesvědčen, že třídenní vstupenka na pět velkých tenisových zápasů za dva tisíce korun je cenově velmi přijatelná, a dokonce hluboko pod cenou, za jakou se prodávaly vstupenky na daviscupové zápasy, které jsme hráli v zahraničí," uvedl.

Očekává se, že v české nominaci budou Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem, obhájci titulu Španělé nejspíše přijedou bez Rafaela Nadala. Jejich jedničkou by měl být pátý hráč světa David Ferrer, kterého doplní Nicolas Almagro.

Češi plánují nápravu prohraného finále z roku 2009

"Již jsem měl to štěstí i čest na vlastní kůži zažít atmosféru daviscupového finále i to, jakou atmosféru dokážou vytvořit fanoušci ve vyprodané O2 areně. Vzájemná kombinace obou zážitků bude něco neopakovatelného, z čeho mám již teď husí kůži," uvedl kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

Se Španělskem hráli čeští tenisté finále i před třemi lety v Barceloně, kde podlehli 0:5. V případě výhry by se radovali z titulu poprvé v historii samostatné republiky a navázali by na triumf Československa z roku 1980.

Pražská O2 arena bude během 14 dnů hostit dvě finále tenisových soutěží družstev. Od 3. do 4. listopadu budou bojovat o obhajobu titulu ve Fed Cupu české hráčky proti Srbsku. Na jejich zápas byly vstupenky rozebrány během jednoho dne.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy