Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Lendl: Finále nemá jednoznačného favorita

Praha - Bývalá světová jednička Ivan Lendl doufá, že se českým tenistům podaří zvednout nad hlavu slavnou salátovou mísu za triumf v Davisově poháru. Ve finále proti Španělům to ale Češi podle Lendla, který bude fandit v hledišti O2 areny, nebudou mít vůbec snadné. "Jsem velice rád, že se klukům podařilo vyhrát v Argentině, a doufám, že se jim to jako nám podaří tady v Praze dotáhnout do konce. Velice se na finále těším," řekl dnes Lendl, strůjce výhry tenistů v Davis Cupu v roce 1980.

Ivan Lendl
zdroj: ISIFA

Před 32 lety vyhrál tehdejší československý výběr s Lendlem, Tomášem Šmídem, Pavlem Složilem a Janem Kodešem stejně jako nynější tým těžké semifinále v Argentině a hrál finále v Praze. Lendl a spol. doma porazili Itálii 4:1, kvarteto současného kapitána Jaroslava Navrátila čekají obhájci titulu Španělé.

"Celá hala bude očekávat vítězství, ale Španělé jsou velmi silní. Italové měli taky tři čtyři světové hráče, ale Španělé jich mají víc. Mají za sebou vítězství v Davis Cupu a zkušenosti, proto to bude vyrovnané. Nemyslím si, že je jednoznačný favorit, zatímco v roce osmdesát jsem si myslel, že jsme byli favority," řekl Lendl.

Lendl o šancích českého týmu:

Lendl: Určitě bychom proti Berdychovi a Štěpánkovi prohráli

Možnou nominaci Španělska proti českým tenistům, kteří budou tradičně sázet na Berdycha a Radka Štěpánka, Lendl komentovat nechtěl. "To je otázka na Alexe Corretju, nebudu se mu vrtat do jeho kuchyně," řekl. Lendl se omluvil z exhibice v San Jose, kde měl hrát s americkým bouřlivákem Johnem McEnroem, aby mohl sledovat v Praze boj tenistů o titul. "Promotér měl pochopení a našel si náhradu," uvedl.

A jak by dopadl souboj Berdycha a Radka Štěpánka s tehdejším výběrem? "Určitě bychom prohráli, oni jsou o dost mladší než my," vtipkoval dvaapadesátiletý ostravský rodák. "Porovnávat hráče před 30 lety a dnešní dost dobře nejde."

Zatímco jako trenér Andyho Murrayho je Lendl v hledišti pozorný a téměř bez emocí, finále Davisova poháru si jako fanoušek více vychutná. "Jako trenér sleduju hodně věcí, soustředím se a pozoruji, co se děje. Tady si to můžu užít víc, můžu klukům fandit a nemusím se soustředit na to, co bych chtěl, aby se dělo na kurtu," řekl.

Je nám líto, video expirovalo.
Ivan Lendl před finále Davis Cupu

Lendl bude nejspíš trénovat Murrayho i příští sezonu

Murray si Lendla najal, aby konečně dosáhl na grandslamový titul, a kýženého cíle dosáhl na nedávném US Open. Jako bonus předtím vyhrál i olympijské hry. "Jsem rád, že se to povedlo, poněvadž vím, jak hodně to chtěl," řekl Lendl. Spolupráci s Murraym si pochvaloval. "Aby byla práce dobře udělaná, tak je ideální, aby byla zábavná. Proto s Andym rád pracuji, užijeme si hodně legrace, hodně se u toho bavíme."

Předběžně je s Britem domluven i na další sezonu. Znovu se spolu sejdou na Turnaji mistrů v Londýně, odtud poletí Lendl na finále Davis Cupu do Prahy a pak znovu za Murraym. "Na důležitou přípravu na Austrálii," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy