Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská a Konferenční liga UEFA

Je to zasloužené, Česko je zpět, těší Lehečku po postupu v Davis Cupu

Málokdo očekával tak suverénní výkon, Jiří Lehečka jej nicméně označil za zcela zasloužený. "Je to překvapení, ale zasloužili jsme si to. Ukázali jsme, že Češi jsou zpět mezi elitou," těšilo jedenadvacetiletého tenistu. 

"Já tu vyhrál ve dvouhře třikrát, Tomáš (Macháč) dvakrát a Jakub (Menšík), který dnes v singlu debutoval, svého soupeře zničil. Zlepšili jsme se a ukázali, že Česko je zpět a můžeme být v Davis Cupu opět velmi produktivní," doplnil.

Lehečka nejprve porazil Španěla Alejandra Davidoviche, poté si poradil s Korejcem Kwonem Sun-u a dnes porazil také sedmatřicátého hráče světa Djereho. Ten nastoupil místo světové jedničky Novaka Djokoviče, který se zapojil až do čtyřhry.

"Nebyl jsem si jistý, jestli Djokovič nastoupí, ale chtěl jsem si proti němu zahrát. Kdy totiž máte šanci utkat se s takovým hráčem? Co by mohlo být větší výzvou, než hrát s Novakem na rychlém, tvrdém povrchu? Podle mě by to byl skvělý zápas. Dopadlo to ale jinak," líčil Lehečka.

Změna na poslední chvíli

O tom, že bude hrát s Djerem, se dozvěděl při nahlášení soupisek hodinu před utkáním. "Příprava byla rychlá. Neměli jsme moc času to probrat. Byl jsem ale rád, že je to hráč, kterého znám z Tour, a nebylo by to tak těžké, jako kdybych šel na někoho, koho bych neznal. Měli jsme rychlou poradu s týmem, během jídla jsem si popovídal s kapitánem a připravil se," uvedl Lehečka.

Čtvrtfinalista letošního Australian Open také ocenil atmosféru ve Valencii, která podle něj byla velmi hlučná. "To je něco, co mě překvapilo. Když jsem viděl skupiny v Boloni, Splitu, nebo Manchesteru, tak ty tribuny nebyly takové jako tady. Tady je to úžasné," řekl. "Jasně, spousta lidí přišla, protože čekala zápasy Djokoviče a Alcaraze, ale i dnes se ukázalo, že zde fanoušci mají tenis rádi, a atmosféra byla skvělá. Byla to jedna z nejlepších atmosfér, které jsem v Davis Cupu zažil," dodal Lehečka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články