Berdych vstoupil do sezony na trávě vítězně
Londýn - Tomáš Berdych ve druhém kole turnaje v londýnském Queen's Clubu, kam se vrátil po osmi letech, porazil Nizozemce Thiema de Bakkera 6:1 a 6:4. Zápas na centrkurtu trval hodinu a minutu. Druhý nasazený hráč zůstal v soutěži dvouhry jediným Čechem, protože Lukáši Rosolovi druhé kolo nevyšlo. Německému tenistovi Benjaminu Beckerovi podlehl 6:7 a 5:7.

"Nikdy jsem na tomhle unikátním kurtu nehrál. Přitom na světě není moc míst, kde jsem ještě nehrál, a proto jsem rád, že jsem tu vyhrál," řekl Berdych divákům. Turnaj je pro českého tenistu možností se rozehrát před Wimbledonem. "Chci si krok za krokem vybudovat větší sebevědomí. Chci se na trávě zlepšovat a hrát tady co nejvíc zápasů. To je cíl tohoto týdne," uvedl šestý hráč světa. Jeho dalším soupeřem bude Slovinec Grega Žemlja.
Druhý nasazený Berdych začal proti De Bakkerovi ve velkém stylu. Nejistému soupeři povolil v prvním setu jen třináct výměn a za 21 minut jej vyhrál 6:1. Pak zápas přerušil déšť a po pauze byl druhý set mnohem vyrovnanější. Český hráč ale odvrátil všech šest brejkbolů, sám využil jediný, který si vypracoval, a radoval se z postupu.
Pokud Berdych postoupí do finále, v kterém by se mohl střetnout s domácím Andym Murraym, hrál by v neděli hned dvakrát. Na stejný den je plánována i exhibice, v níž bude hrát čtyřhru s Ivanem Lendlem proti Murraymu a Timu Henmanovi.
Šafářová je v Norimberku ve čtvrtfinále, Zakopalová skončila
Lucie Šafářová porazila ve druhém kole v Norimberku Španělku Maríu Teresu Torróvou 6:4, 6:2 a postoupila do čtvrtfinále. V něm se turnajová pětka utká se Slovinkou Polonou Hercogovou, jež v úvodním kole vyřadila druhou nasazenou Kláru Zakopalovou. Když hrála Šafářová s Hercogovou naposledy, nadělila jí loni v dubnu v semifinále v Charlestonu dva "kanáry". S Hercogovou má Šafářová pozitivní bilanci 2:1 a poslední dva zápasy letos a loni vyhrála.
Hercogová vyhrála na norimberské antuce dvakrát. Nejdříve vyřadila Zakopalovou po setech 6:3, 4:6 a 6:1. Česká tenistka nezvládla úvodní duel na čtvrtém turnaji za sebou a potvrdila, že proti slovinské soupeřce se jí nedaří. S Hercogovou, která je ve světovém žebříčku o 67 míst níž, prohrála Zakopalová i šesté vzájemné utkání.
Následně Hercogová zvládla další překážku Američanku Julii Cohenovou, s níž v úterý při premiérovém startu v hlavní soutěži na okruhu WTA prohrála Tereza Smítková. Debut mezi elitou nezvládla ani její kolegyně z úspěšné norimberské kvalifikace Tereza Martincová, která podlehla Španělce Estrelle Cabezaové 2:6 a 3:6.