Následuje
Brněnská laťka 2020

Berdych v Rotterdamu na finále nedosáhl, prohrál s Francouzem Tsongou

Rotterdam - Tenista Tomáš Berdych prohrál v semifinále turnaje v Rotterdamu s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou 3:6, 4:6 a první letošní finále si nezahraje. Turnajová čtyřka a světový hráč číslo třináct, který dosud v turnaji neztratil ani set, utrpěl třetí letošní porážku po semifinálovém vyřazení v Dauhá a po Australian Open, kde ve 3. kole podlehl pozdějšímu vítězi Švýcarovi Rogeru Federerovi.

Tomáš Berdych
zdroj: REUTERS autor: Edgar Su

Tsonga, který je v žebříčku hned za Berdychem, nepustil českého tenistu za celý zápas ani k jednomu brejkbolu. Sám naopak v každém setu jednou prolomil soupeřův servis a oplatil mu lednové čtvrtfinálové vyřazení v Dauhá.

Ve vzájemné bilanci zápasů snížil na 4:8. V prvním setu si oba tenisté drželi podání do stavu 3:2, kdy Francouz čistou hrou získal brejk a výhodu už nepustil. Totéž se mu podařilo hned na úvod druhé sady, naopak Berdych na příjmu recept nenašel.

Za necelou hodinu a čtvrt Tsonga, který ve čtvrtfinále vyřadil turnajovou jedničku Chorvata Marina Čiliče, ukončil zápas další čistou hrou. Berdych tak přišel o šanci zopakovat v Rotterdamu triumf z roku 2014.

Berdych podlehl v bitvě o finále suverénnímu Tsongovi

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu (tvrdý povrch, dotace 1,854.365 eur):

Dvouhra - semifinále: Tsonga (6-Fr.) - Berdych (4-ČR) 6:3, 6:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy