Následuje
Sportovní zprávy

Benešová si na Roland Garros zahraje s Ivanovičovou

Paříž - Čeští tenisté Radek Štěpánek a Iveta Benešová si na Roland Garros zahrají ve třetím kole. Osmnáctý nasazený porazil domácího Mathieua Montcourta 6:4, 4:6, 6:4 a 6:4, Benešová zdolala Rusku Allu Kudrjavcevovou 6:1 a 6:2 a vyrovnala tak své maximum na grandslamových turnajích. S Paříží se naopak po prohře 2:6 a 4:6 s 22. nasazenou Carlou Suarezovou Navarrovou rozloučila Lucie Hradecká.

Dosavadním úspěchem 32. nasazené Benešové, která Kudrjavcevovou porazila za necelou hodinu, byl loňský postup do třetího kola Roland Garros a účast ve stejné fázi Australian Open v roce 2006. 

Šestadvacetiletá Benešová se v dalším kole utká s Ivanovičovou, která loni Roland Garros vyhrála a předloni v Paříži hrála finále. S osmou hráčkou světa se Benešová zatím utkala čtyřikrát a pokaždé odešla poražena.

Postoupili také Safinová a Murray

Bez problémů postoupila do 3. kola i první hráčka světového žebříčku Dinara Safinová z Ruska. Krajanku Vitaliji Djatčenkovou porazila dvakrát 6:1, a navázala tím na jasnou výhru z úvodního kola nad Britkou Anne Keothavongovou, které nedovolila vyhrát ani jednu hru. Safinová tak na letošním Rolland Garros ztratila jen dva gamy. 

Safinová proti osmnáctileté Djatčenkové od začátku potvrzovala roli turnajové jedničky a nedala 153. hráčce světa sebemenší šanci. Především díky bezchybnému servisu a dvojnásobnému počtu vítězných míčů strávila na kurtu pouze 55 minut. 

Na postup se naopak nadřel třetí tenista světa Andy Murray, který porazil Itala Potita Staraceho 6:3, 2:6, 7:5 a 6:4, přestože ve třetí sadě prohrával 1:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy