Bejlek na turnaji ITF v Olomouci obhájila loňský triumf

Tenistka Sára Bejlek ovládla antukový turnaj žen kategorie ITF v Olomouci. Šestnáctiletá hráčka porazila ve finále o jedenáct let starší Linu Gjorčeskou ze Severní Makedonie 6:2 a 7:6 a obhájila loňský titul. Na této úrovni Bejlek zvítězila už na čtvrté akci.

Sára Bejlek
zdroj: ČTK/ABACCA autor: AA

Vítězka letošní juniorky Roland Garros ve čtyřhře a semifinalistka dvouhry získala úvodní set hladce za 26 minut. V nervóznější druhé sadě, v níž měly obě soupeřky v silném větru problémy s udržením servisu, ale nevyužila vedení 4:2 a jedenáctá nasazená Gjorčeská si vynutila tie-break. Ten pak česká tenistka ovládla suverénně 7:0.

Triumfem na Hané, kde se vloni radovala z premiérového titulu mezi ženami, navázala aktuálně 181. tenistka světového žebříčku na červnové vítězství na turnaji ITF v České Lípě. V květnu uspěla také v Santa Margharitě v Itálii a drží si stoprocentní úspěšnost ve finálových zápasech na okruhu.