HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Djokovič postoupil navzdory zdravotním problémům, Sabalenková dál prochází v Melbourne bez zaváhání

Začátek nového roku ji zastihl ve skvělé formě a ani v sedmém letošním utkání neprohrála ani set. Světová pětka Běloruska Aryna Sabalenková se probojovala po výhře ve 3. kole Australian Open nad belgickou tenistkou Elise Mertensovou 6:2 a 6:3 do osmifinále. Vítězka prvního turnaje v Adelaide, kde ve finále porazila Lindu Noskovou, narazí v dalším utkání na olympijskou vítězku z Tokia Švýcarku Belindu Bencicovou. Srb Novak Djokovič porazil i přes potíže se zadním stehenním svalem Bulhara Grigora Dimitrova 7:6, 6:3 a 6:4.

Djokovič postoupil navzdory zdravotním potížím do osmifinále

Pětatřicetiletý Djokovič, který může v Austrálii získat 22. grandslamový titul a vyrovnat rekord Rafaela Nadala, si na potíže se zadním stehenním svalem stěžoval už po výhře nad Francouzem Enzem Couacaudem ve 2. kole.

Do zápasu s Dimitrovem nastoupil s obvázanou nohou a zranění jej limitovalo v určitých pohybech. Poté, co vybojoval první set ve zkrácené hře, si vyžádal zdravotní přestávku.

Ve druhém setu se mohl opřít o stoprocentní servis a ve třetím si pomohl třemi brejky. Duel nakonec za více než tři hodiny vyhrál, přestože jej Dimitrov předčil jak v esech (15:11), tak v poměru vítězných míčů (53:28). Bulhar však zaznamenal 50 nevynucených chyb. S Djokovičem prohrál podesáté z jedenácti zápasů.

Třetí kolo bylo konečnou pro pětinásobného finalistu Andyho Murrayho. Pětatřicetiletý britský tenista po dvou pětisetových bitvách v předchozích zápasech už tentokrát nestačil na Roberta Bautistu ze Španělska, kterému podlehl 1:6, 7:6, 3:6 a 4:6.

Aryna Sabalenková
zdroj: Reuters autor: Mike Frey

Osmifinálovou soupeřkou Karolíny Plíškové bude Číňanka Čang Šuaj, jež si poradila s americkou kvalifikantkou Katie Volynetsovou 6:3, 6:2. Proti rodačce z Loun dosud neuspěla ani v jednom ze sedmi zápasů. Lindu Fruhvirtovou čeká Chorvatka Donna Vekičová, která porazila Španělku Nurii Párrizasovou-Díazovou dvakrát 6:2 a vyhrála i šestý zápas v sezoně.

Pátý nasazený Rus Andrej Rubljov vyhrál nad Britem Danielem Evansem 6:4, 6:2, 6:3. Pomohlo mu 60 vítězných úderů a 10 es. V osmifinále ho čeká devatenáctiletý Dán Holger Rune. Turnajová devítka zdolala Francouze Uga Humberta 6:4, 6:2, 7:6 a neprohrála zatím v Melbourne ani set.

Dohrál Američan Jason Brooksby. Přemožitel světové trojky Nora Caspera Ruuda z 2. kola nestačil na krajana Tommyho Paula a prohrál 1:6, 4:6, 3:6. "Lucky loser" Michael Mmoh, který v předchozím utkání vyřadil Němce Alexandera Zvereva, podlehl dalšímu Američanovi J.J. Wolfovi 4:6, 1:6, 2:6.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne:

Dvouhra muži - 3. kolo: Djokovič (4-Srb.) - Dimitrov (27-Bulh.) 7:6 (9:7), 6:3, 6:4, Rubljov (5-Rus) - Evans (25-Brit.) 6:4, 6:2, 6:3, Rune (9-Dán.) - Humbert (Fr.) 6:4, 6:2, 7:6 (7:5), De Minaur (22-Austr.) - Bonzi (Fr.) 7:6 (7:0), 6:2, 6:1, Bautista (24-Šp.) - Murray (Brit.) 6:1, 6:7 (7:9), 6:3, 6:4, Shelton (USA) - Popyrin (Austr.) 6:3, 7:6 (7:4), 6:4, Paul - Brooksby (oba USA) 6:1, 6:4, 6:3, Wolf - Mmoh (oba USA) 6:4, 6:1, 6:2.

Dvouhra ženy - 3. kolo: Plíšková (30) - Gračovová (Rus.) 6:4, 6:2, L. Fruhvirtová - Vondroušová 7:5, 2:6, 6:3, Garciaová (4-Fr.) - Siegemundová (Něm.) 1:6, 6:3, 6:3, Sabalenková (5-Běl.) - Mertensová (26-Belg.) 6:2, 6:3, Bencicová (12-Švýc.) - Giorgiová (It.) 6:2, 7:5, Linetteová (Pol.) - Alexandrovová (19-Rus.) 6:3, 6:4, Čang Šuaj (23-Čína) - Volynetsová (USA) 6:3, 6:2, Vekičová (Chorv.) - Párrizasová (Šp.) 6:2, 6:2.