Následuje
Studio fotbal - Extra

Čtvrtfinále se nekoná, stolní tenistky na ME prohrály s Nizozemskem 0:3

Porážka s Nizozemskem znamenala konec nadějí stolních tenistek na postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy v Lucembursku. Rozhodující zápas o postup ze skupiny B v soutěži družstev české hráčky prohrály 0:3 a svěřenkyně trenéra Jaroslava Kunze tak budou hrát ve skupině o 9. až 16. místo. Družstvo mužů čeká boj o 17.–24. pozici. Prvními soupeřkami českých žen v bojích o konečné umístění budou Ukrajinky. Muže čekají na úvod druhé fáze Belgičané.

Iveta Vacenovská
zdroj: ČTK/AP autor: Petros Giannakouris

Reprezentantky potřebovaly k udržení naděje na postup vyhrát nad Nizozemkami minimálně 3:1 a doufat v příznivý výsledek druhého zápasu mezi Rumunskem a Lucemburskem. Renata Štrbíková ani Hana Matelová ale úvodní dva zápasy nezvládly a prohru 2:3 pak utržila i Iveta Vacenovská.  

Štrbíková přitom proti 26. hráčce světového žebříčku Li Jie začala nadějně, v prvním setu vedla už 10:7 a měla tři setboly. Nedokázala je však proměnit a nevyužila ani další dva v těsné koncovce druhého dějství. "Nehrála jsem vůbec špatně, to bych proti Li Jie nedotáhla sety až do koncovek. V prvním setu udělala šňůru pěti míčků a set vyhrála. Podobné to bylo i v setu druhém. Třetí set už byl jen formalita, nedokázala jsem se zvednout," uvedla Štrbíková.

Matelová pak prohrála s Britt Eerlandovou 1:3 a Vacenovská duel uzavřela porážkou s Kim Vermaasovou. České hráčky tak skončily ve skupině na čtvrtém místě. "Výsledek je velkým rozčarováním. A je otázkou k zamyšlení, zda je pravdivým obrazem naší ženské reprezentace, nebo jen dílem aktuální formy a hráčského štěstí," přiznal zklamání trenér Kunz, podle něhož nebude jednoduché hráčky motivovat do dalších utkání v turnaji. Do Lucemburska odlétaly s touhou pokusit se poprat o medaili a nevyhrály ani jedno utkání v základní skupině.

Trenér mužů Jindřich Panský zamíchal po středeční hladké prohře s Turky sestavou a poprvé na šampionátu dal příležitost dvojici Tomáš Tregler, Jakub Kleprlík. Oba se odvděčili výhrami, třetí bod přidal Tomáš Polanský. Čeští reprezentanti tak zakončili působení v základní skupině druhé divize výhrou 3:0 nad Švýcary a budou pokračovat ve skupině o konečnou 17. až 24. pozici.

ME družstev ve stolním tenisu:

Ženy:

Skupina B: Nizozemsko - Česko 3:0 Li Jie - Štrbíková 3:0 (10, 12, 5), Eerlandová - Matelová 3:1 (7, -9, 7, 6), Vermaasová - Vacenovská 3:2 (6, -9, -5, 5, 9). Česko bude hrát ve skupině o 9.-16. místo.

Muži - 2. divize:

Skupina F: Česko - Švýcarsko 3:0 Tregler - Weber 3:1 (-12, 12, 8, 4), Kleprlík - Karin 3:0 (8, 9, 9), Polanský - Tschanz 3:0 (3, 3, 5). Česko bude hrát ve skupině o 17.-24. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy