Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Liptákovi s Kosteleckým individuální soutěž na MS nevyšla, vyhrál Američan Mein

Individuální soutěž v disciplíně trap na mistrovství světa v Osijeku českým brokovým střelcům nevyšla. Olympijští šampioni Jiří Lipták a David Kostelecký se v kvalifikaci umístili až v druhé padesátce pořadí, nejlepším reprezentantem byl tentokrát Vladimír Štěpán až na 49. místě.

Střelec Jiří Lipták
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Úřadující olympijský šampion Lipták měsíc po zisku druhého titulu mistra Evropy skončil na 54. pozici. Stejně jako Štěpán nedokázal v žádné z pěti kvalifikačních položek zastřílet bezchybně.

Ze 125 terčů v kvalifikaci oba minuli devět, mezi osmičku kandidátů na tři medaile a čtyři účastnická místa pro olympiádu v Paříži 2024 se dostali střelci s maximálně pěti chybami.

Olympijský vítěz z Pekingu 2008 Kostelecký sice zahájil kvalifikaci čistou položkou, ale v dalších čtyřech minul dohromady desetkrát a byl klasifikován na 63. místě. Na startu bylo 154 střelců.

Titul získal debutant na MS Američan Derrick Scott Mein před Britem Nathanem Halesem, který navázal na bronz z nedávného ME. Třetí skončil vítěz kvalifikace Jang Kchun-pchi z Tchaj-wanu a olympijský "kvótaplac" získal i indický střelec Bhovníš Mendiratta.

Ženskou šampionkou se stala Carole Cormenierová z Francie před Fátimou Gálvezovou ze Španělska a slovenskou reprezentantkou Zuzanou Rehákovou Štefečekovou. Místo na OH s nimi vybojovala i čtvrtá finalistka Catherine Skinnerová z Austrálie.

Ve čtvrtek je na programu soutěž smíšených dvojic bez českého zastoupení, v pátek budou mít muži šanci napravit si reputaci v soutěži družstev. V příštím týdnu bude brokařský šampionát pokračovat soutěžemi ve skeetu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články