Španělská basketbalová liga 2023/2024

Evropské zlato i místenka na paralympiádu. Peška s Čermákovou vyhráli ME v boccie

Adam Peška s Marcelou Čermákovou získali na mistrovství Evropy v boccie zlaté medaile. Navíc vybojovali i místa na paralympijských hrách příští rok v Paříži.

Boccisté Peška a Čermáková vyhráli ME a získali místo na paralympiádě

Cesta do finále byla až nečekaně snadná. Adam Peška s Marcelou Čermákovou porazili Portugalsko 7:0 a v souboji o zlato narazili na Polsko. Také v tomto zápase byl český pár suverénní. Po dvou sériích vedl 4:0 a soupeř dokázal už jen snížit.

"Když měli Poláci předposlední míč, tak tam už jsem věřil, že to klapne," přiznal Peška, který je paralympijským vítězem z Tokia. A klaplo. Čeští boccisté, kterým rampu pomáhají posouvat jejich maminky, vyhráli 5:1. K titulu mistrů Evropy navíc přidali i nominaci na paralympijské hry.

"Stále tomu nemůžu uvěřit. A doufám, že uděláme radost České republice a sobě i v té Paříži, radovala se jedna z operátorek rampy Zuzana Čermáková.