Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Senzační medaile v Augsburgu. Prskavec při své premiéře mezi singlíři skončil třetí

Jediným medailistou na Světovém poháru ve vodním slalomu v Augsburgu je zatím Jiří Prskavec. A to netradičně na kanoi, přitom v pátek skončil ve své kajakářské kategorii pátý. V premiérové sezoně, kdy kombinuje obě disciplíny, si z Německa veze bronz. Mistr světa z roku 2021 Václav Chaloupka byl pátý. Mezi ženami byla z českého tria nejlepší čtvrtá Tereza Fišerová. Tereza Kneblová obsadila pátou příčku a chybující Martina Satková deváté místo. 

Elitní kajakář Prskavec při mezinárodním debutu na kánoi, které se věnuje zhruba dva roky, postoupil do finále z deváté příčky. Jel jako druhý a díky skvělé závěrečné části tratě se dostal o více než dvě a půl sekundy do čela. Pak ho porazil jen o jedenáct setin Slovák Matej Beňuš a o 3,19 sekundy suverénní vítěz Němec Sideris Tasiadis.

Po finálové jízdě měl Prskavec radost, i když ještě nevěděl, na jaké umístění to bude stačit. "Myslím, že jsem předvedl prakticky maximum, na co mám. Pak jsem si říkal, že by to mohlo být takové šesté páté místo," uvedl.

V cílovém prostoru sledoval, jak jeho soupeři postupně kazí. "Ta trať byla nepříjemná, zvlášť pro ty, co na rozdíl ode mě nepřehazovali. Nakonec to vyšlo tak, že jsem skončil třetí. To fakt nechápu, přijde mi to neskutečné. Ale hrozně si toho vážím, že s klukama budu stát na stupních. Je to haluz a myslím si, že to určitě nebude pravidlem, ale mám z toho strašnou radost," radoval se dvojnásobný mistr světa a pětinásobný evropský šampion na kajaku.

V Augsburgu paradoxně dopadl na kánoi lépe než ve své parádní disciplíně, na kajaku obsadil v pátek pátou příčku. Postaral se o zatím jedinou českou medaili v Augsburgu.

Těsně pod stupni vítězů skončila na kánoi Tereza Fišerová, která také kombinuje obě kategorie. Mezi ženami je to ale mnohem obvyklejší. O pódium ji připravily čtyři trestné sekundy. "Celé se to odehrálo na té kombinaci patnáct, šestnáct. Kdybych ji zajela o poznání lépe a neměla tam dva doteky, tak to na medaili stačí," řekla. I se čtvrtým místem ale byla vcelku spokojená. Po pátku, kdy jsem byla šestá, jsem to o něco vylepšila. Budu se těšit na Troju, kde to snad bude lepší," připomněla, že za týden bude SP hostit Praha.

Do finále se dostaly všechny tři české kanoistky. Tereza Kneblová obsadila pátou příčku. Martina Satková, která nahradila svou sestru Gabrielu, byla devátá. Finále vyhrála o šest a půl sekundy australská hvězda Jessica Foxová, která si tak spravila chuť po pátečním pokaženém semifinále na kajaku.

Program v Augsburgu uzavřou nedělní závody v kayakcrossu.

SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:

C1: 1. Tasiadis (Něm.) 98,25 (0 tr. sekund), 2. Beňuš (SR) -3,08 (0), 3. Prskavec -3,19 (0), ...5. Chaloupka -5,07 (2), Rohan (všichni ČR) vyřazen v kvalifikaci.

Ženy:

C1: 1. Foxová (Austr.) 105,04 (0), 2. Hugová (Fr.) -6,51 (0), 3. Liliková (Něm.) -7,06 (2), 4. Fišerová -11,05 (4), 5. T. Kneblová -11,24 (0), ...9. M. Satková (všechny ČR) -70,28 (54).

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články