Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Povídání o kopané

Jílek získal na juniorském MS v rychlobruslení stříbro na trati 5000 metrů

Metoděj Jílek vybojoval na juniorském mistrovství světa stříbrnou medaili v závodě na 5000 metrů. Na šampionátu v japonském Hačinohe porazil sedmnáctiletého reprezentanta jen o dva roky starší Nor Sigurd Henriksen. Český rychlobruslařský talent si při premiérové účasti na MS spravil chuť po pátečním závodě na 1500 metrů, v němž skončil o čtyři setiny pod stupni vítězů čtvrtý.

Je nám líto, video expirovalo.
Rychlobruslař Jílek je juniorským vicemistrem světa na 5000 metrů

Na vytrvalecké trati si Jílek na oválu v Areně Hačinohe vylepšil při teprve čtvrtém startu na této distanci v kariéře osobní rekord na 6:19,60 sekundy a od zisku titulu jej dělilo 84 setin.

Vítězný Nor triumfoval v rekordu dráhy. Třetí skončil už s více než osmisekundovou ztrátou Henriksenův krajan a vítěz patnáctistovky Didrig Eng Strand.

V neděli bude Jílek patřit ke spolufavoritům závěrečného závodu s hromadným startem. Postoupil do něj z třetího místa ve svém semifinále a bude potvrzovat svoji nadvládu v disciplíně. V této sezoně juniorského SP totiž vyhrál všechny tři závody.

Jílek, jenž se v létě úspěšně věnuje inline bruslení, byl kometou juniorské rychlobruslařské sezony. Ve Světovém poháru, který před týdnem vyvrcholil právě v Hačinohe, ovládl celkové hodnocení na 3000 metrů a v závodě s hromadným startem, na patnáctistovce byl druhý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články