Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Letošní MS v ragby bylo nejsledovanější v historii

Letošní mistrovství světa v ragby oslovilo celkem 2,2 milionu diváků České televize. Stalo se tak nejsledovanějším v historii vysílání tohoto sportu. Nejvíce fanoušky zaujal finálový zápas mezi Novým Zélandem a Jihoafrickou republikou, jehož přímý přenos zasáhl bezmála sedm set tisíc diváků. Vůbec poprvé programy ČT sport a ČT sport Plus odvysílaly všech osmačtyřicet utkání.

"Ragby je v Česku sice menším, ale tradičním sportem, který se tu objevil už na začátku 20. století. Přestože naše reprezentace nedosahuje úrovně potřebné k účasti na mistrovství světa, jde o globální událost, srovnávanou významem a rozsahem s letními olympijskými hrami, MS ve fotbale nebo Tour de France. Navíc jde o sport, který si dodnes uchoval vztah k hodnotám, jako je respekt, odvaha a týmovost, což mohli diváci vidět v každém zápase turnaje," zdůraznil komentátor ČT David Kozohorský.

Ragby vysílá ČT pravidelně od roku 2007. "Za tu dobu se z něj pomalu stává fenomén domácí sportovní scény, což se projevuje například i na zájmu o hru v tuzemských klubech," dodal Kozohorský.

Během úvodního a finálového zápasu uvedl program ČT sport také své komentátorské studio s experty Markem Švířem, Martinem Kafkou a Jiřím Štuksou. Přenosy komentoval David Kozohorský společně s Jiřím Štěpánem a Jakubem Staříkem. Vysílání každý hrací den doplnil také soubor pravidel s podtitulem Poznáváme ragby a medailonky všech dvaceti národních týmů.

Všechny zápasy z MS v ragby jsou k dispozici v iVysílání ČT a ve speciální rubrice na webu ctsport.cz. Tam mohou diváci najít rovněž vybrané nejdůležitější okamžiky šampionátu.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články