BBV po 25 letech

Gruzie kousala, Australané si ale povinné vítězství nakonec připsala

Podle očekávání Australané vyhráli na světovém šampionátu ragbistů nad Gruzií. Zdaleka to však nebylo pro favorita snadné utkání. Gruzínci zaznamenali přes 200 skládek a dlouho drželi s Wallabies krok. Konečný výsledek 27:8 předznamenává velmi pravděpodobně čtvrtfinále Austrálie - Anglie.

Koroibeteho skvělá akce v zápase s Gruzií

Od úvodních minut byli diváci v Šizuoce svědky urputného boje. Za 20 minut viděli více než 100 skládek. Australané usilovně tlačili, ale k pětce se dostal Nic White až v 23. minutě, když uspěl po sedmnáctifázovém útoku.

Gruzínci vzápětí dokázali snížit po trestném kopu a celý první poločas zejména zásluhou pevné obrany drželi tempo.

Až v 60. minutě se Australanům podařilo podruhé překonat obranný val, když Koroibete předvedl rychlou akci přes půl hřiště. Gruzínci se ovšem nevzdali a v 71. minutě dokázal položit pětku Gogičašvili.

Přesto si Wallabies situaci pohlídali. Do konce zápasu za vytrvalého deště stačili ještě přidat pětky Dempsey a Genia, čímž si připsali bonusový bod.