Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Švýcarky zastavily Slukovou s Hermannovu, Perušič se Schweinerem hrají o čtvrtfinále až v sobotu

Pod vítkovickou vysokou pecí pokračují boje v základních skupinách Ostrava Beach Open. Dopoledne zvládli svůj skupinový duel David Schweiner a Ondřej Perušič, kteří předvedli skvělý obrat proti lotyšské dvojici Alexandrs Samoilovs a Janis Šmedinš. Boj o čtvrtfinále je čeká v sobotu před desátou hodinou. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou ve dvou setech zdolaly Rusky Rudychovou a Dabižaovou, ale v osmifinále české ženské jedničky podlehy Švýcarské dvojici Huberliová, Betschratová 0:2 a v konečném pořadí obsadí dělené 9. místo. Přímý přenos 4. hracího dne sledujte na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Vítězové silně obsazeného březnového turnaje v Dauhá Perušič se Schweinerem vstoupili do zápasu rozpačitě a i kvůli chybám na servisu nakonec první set prohráli 18:21. Potom Češi podání zlepšili, druhou sadu získali poměrem 21:16 a dlouho vyrovnaný tie-break i díky prasátku při Schweinerově servisu a několika skvělým Perušičovým zákrokům v poli vyhráli 15:12.

"Ve spoustě zápasů, které jsme nakonec prohráli, jsme ztratili první set a v téhle konkurenci je pak hrozně těžké to obracet. Jsem hrozně rád, že se nám to dnes povedlo," řekl Schweiner České televizi.

Nausch Sluková s Hermannovou, které v druhém čtvrtečním utkání v základní skupině nevyužily dva mečboly a musely do předkola, dnes v prvním setu těžily z chyb soupeřek a zvítězily 21:12. Rusky se ale ve druhé sadě zlepšily a v závěru se dostaly do čtyřbodového vedení. Češky ale šňůrou při podání Slukové skóre obrátily a těsný náskok udržely až do konce.

O postup mezi nejlepších osm se Nausch Sluková s Hermannovou utkaly se Švýcarkami Tanjou Hüberliovou a Ninou Betschartovou. V prvním setu česká dvojice zpočátku vedla, ale nakonec po boji podlehla 19:21 a ve druhé sadě už byly soupeřky jasně lepší a zvítězily 21:12. Perušič se Schweinerem se o postup do čtvrtfinále utkají v sobotu s Rakušany Robinem Seidlem a Philippem Wallerem.

Všechny zbývající české páry už ze soutěže vypadly. Patrik Maňas s Jiřím Sedlákem i Václav Berčík s Janem Dumkem neuhráli ani dnes jediný set a stejně jako Michaela Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou i Martina Williams s Marií-Sárou Štochlovou na turnaji obsadí dělené 25. místo.

Turnaj Světového okruhu kategorie 4* v Ostravě:

Muži:

Skupina A: Perušič, Schweiner (1-ČR) - Samoilovs, Šmedinš (16-Lot.) 2:1 (-18, 16, 12).

Skupina B: Dollinger, Wickler (18-Něm.) - Maňas, Sedlák (31-ČR) 2:0 (19, 17).

Skupina C: Andre, George (19-Braz.) - Berčík, Dumek (30-ČR) 2:0 (13, 18).

Ženy:

Play-off - 1. kolo: Hermannová, Nausch Sluková (8-ČR) - Dabižaová, Rudychová (28-Rus.) 2:0 (12, 19).

2. kolo: Hüberliová, Betschartová (11-Švýc.) - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 (19, 12).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy