Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Otevřené M ČR v motorovém paraglidingu 2020 Nové Mlýny

Oba české beachvolejbalové páry jsou v osmifinále světového šampionátu

Vídeň - Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou i Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou postoupily do osmifinále MS. Prvně jmenovaná dvojice si ve dvou sadách (21:12, 21:17) poradila s nizozemským párem Manon Flierová - Marleen Van Ierselová. Hermannová s Nausch Slukovou zdolaly Agathu s Dudou z Brazílie 2:1 po setech 21:16, 19:21, 16:14.

Kristýna Hoidarová Kolocová a Michaela Kvapilová
zdroj: Facebook autor: Kolocová & Kvapilová - Czech Beachvolleyball Team

O postup mezi nejlepší osmičku se Hoidarová Kolocová a Kvapilová utkají ve čtvrtek s turnajovými pětkami Summer Rossovou a Brooke Sweatovou z USA. Hermannová a Nausch Sluková změří síly s jinými Američankami Lauren Fendrickovou a April Rossovou, mistryní světa z roku 2009 a dvojnásobnou olympijskou medailistkou.

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou, které vyhrály všechny zápasy ve skupině poměrem 2:1, se v prvním setu rychle ujaly vedení a náskok postupně zvyšovaly až na konečných devět bodů rozdílu. Těžily především z chyb vysoké Flierové, která hodně kazila podání. "Byl to specifický zápas, protože soupeřky udělaly hodně chyb, ale to jsme čekaly. Přizpůsobily jsme tomu hru a zvolily správnou taktiku. Zápas se odvíjel přesně podle očekávaného scénáře," řekla Hoidarová Kolocová.

Je nám líto, video expirovalo.
Kanaďanky Pavanová a Humanaová-Paredesová si poradily na MS s Brazilkami

Druhá sada byla vyrovnanější, Češky prohrávaly 4:6 a 8:10. "Věděly jsme, že zase přijdou s chybami a nebyl důvod se nechat vystresovat," uvedla Hoidarová Kolocová. Češky skutečně otočily na 12:10 a zvládly i koncovku.

Kvapilová v utkání dobře blokovala a dva body připsala i po podání, kterému pomohla na půlku soupeře síť. "Tlačíme, tlačíme a pak přijde štěstí," usmála se Kvapilová. Po 33 minutách právě ona proměnila smečí druhý mečbol.

Na světovém šampionátu skončí Hoidarová Kolocová s Kvapilovou nejhůře na děleném devátém místě a pro obě jde o nejlepší výsledek v kariéře. "Říkala jsem si, že by postup do osmifinále konečně mohl vyjít. Mám ohromnou radost, že se to podařilo a prolomila jsem s Míšou brány osmifinále," zářila Hoidarová Kolocová, která na předešlých třech MS skončila v páru ještě se Slukovou vždy sedmnáctá. Kvapilová je na mistrovství světa poprvé.

S Američankami Rossovou a Sweatovou se letos střetly ve Fort Lauderdale a ve čtvrtfinále jasně prohrály ve dvou setech. "Snad to bude tentokrát vyrovnaná hra," doufala Kvapilová a Hoidarová Kolocová dodala: "Nepodlehneme uspokojení, že jsme deváté. Budeme se snažit a chceme jít dál. Když budeme hrát dobře, není tu žádný nepřekonatelný tým."

Výsledky MS v plážovém volejbalu

Ženy:

1. kolo: Hoidarová Kolocová, Kvapilová (13-ČR) - Flierová, Van Ierselová (42-Niz.) 2:0 (12, 17), Hermannová, Nausch Sluková (6-ČR) - Agatha, Duda (3-Braz.) 2:1 (16, -19, 14).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy