Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Beachvolejbalistky Bonnerová a Hermannová postoupily v Paraná do čtvrtfinále

Paraná (Argentina) - Plážové volejbalistky Martina Bonnerová a Barbora Hermannová skončily na turnaji Světového okruhu v argentinském Paraná páté a vyrovnaly tak svůj nejlepší výsledek. Páté místo obsadily i na letošních turnajích v Číně a v Rusku. 

Martina Bonnerová a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

V druhém kole play-off porazily české reprezentantky 2:0 na sety venezuelskou dvojici Olaya Perezová, Nori Agudová, ve čtvrtfinále ale tímtéž poměrem prohrály. V utkání o první semifinále v kariéře byly nad jejich síly druhé nasazené Brazilky Talita Antunesová a bývalá mistryně světa Larissa Francaová.

Ve skupině odehrály Bonnerová s Hermannovou jediný zápas, další dvě utkání proti párům z Ázerbájdžánu vyhrály bez boje. Postoupily tak přímo do druhého kola play-off a v něm znovu zvítězily bez ztráty setu. Proti Larisse a Talitě uhrály v první sadě 13 bodů, druhou ale proměnily ve vyrovnanou bitvu a podlehly až po dramatické koncovce 20:22.

Diana Žolnerčíková s Martinou Jakubšovou prohrály v prvním kole vyřazovací části s Američankami Lane Caricovou a Kimberly Dicellovou 0:2 a obsadily 17. místo. 

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Paraná (Argentina)- Ženy:

Play-off - 1. kolo: Caricová, Dicellová (5-USA) - Žolnerčíková, Jakubšová (18-ČR) 2:0 (15, 14),

2. kolo: Bonnerová, Hermannová (9-ČR) - Olaya, Nori (17-Venez.) 2:0 (18, 12),

Čtvrtfinále: Larissa, Talita (2-Braz.) - Bonnerová, Hermannová 2:0 (13, 20). 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy