Ostrava - Jihlava

Hosszúová si v Dubaji doplavala pro 13 medailí

Dubaj – Bez českých plavců se konal další díl plaveckého Světového poháru. V Dubaji zářila především reprezentace Maďarska, která vybojovala 19 medailí.

Katinka Hosszúová
zdroj: Reuters autor: Stefan Wermuth

Třináct z devatenácti maďarských medailí zařídila hlavní hvězda týmu Kattinka Hosszúová. Trojnásobná olympijská vítězka z Ria de Janeiro vyhrála devět závodů. K devíti zlatým přidala Hosszúová navíc čtyři stříbra.

Ruska Julia Jefimovová nedokázala na prsařské padesátce překazit Alie Atkinsonové útok na třetí vítězství v Dubaji za sebou, Jamajčanka vyhrála výkonem 29,02 a na této trati triumfovala ve Světovém poháru už podvacáté v kariéře.

V Dubaji zářili maďarští plavci

Tři závody vyhrál v Dubaji Jihoafričan Chad Le Clos, na stovce motýlek zvítězil v čase 49,14 před Japoncem Takešim Kawamotem a Bělorusem Pavlem Sankovičem.