Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Horská skončila na ME v krátkém bazénu pátá, Seemanová je ve finále dvoustovky

Kristýna Horská skončila pátá v polohovém závodu na 200 metrů v krátkém bazénu v Kazani a postarala se o nejlepší dnešní český výsledek. Simona Kubová obsadila na znakařské stovce šesté místo. Zlato obhájila Nizozemka Kira Toussaintová, Kubová za ní zaostala o více než sekundu. Matěj Zábojník nezopakoval ve finále prsařské dvoustovky rekordní výkon ze semifinále a doplaval sedmý.

Kristýna Horská
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Medailová naděje Barbora Seemanová postoupila do finále oblíbené kraulařské dvoustovky čtvrtým nejlepším časem.

Letošní mistryně Evropy na dvoustovce v dlouhém bazénu a šestá z her v Tokiu Seemanová oproti rozplavbě výrazně zrychlila, ale Němka Isabel Goseová měla stejně jako dvě plavkyně z druhého semifinále lepší čas.

Před nedělní dvoustovkou dá však Goseová přednost dvojnásobné trati, jež je na programu jen o půl hodiny později.

Čtyřiadvacetiletá Horská, kterou stejně jako Seemanovou trénuje Petra Škábová, zaostala časem 2:08,95 o jednu desetinu za svým osobním rekordem ze semifinále.

Oproti prsařské dvoustovce, v níž obsadila čtvrté místo, si na dlouhé polohovce o jednu příčku pohoršila. Vyhrála Anastasija Gorbenková z Izraele.

Je nám líto, video expirovalo.
Horská skončila na polohovce pátá, Seemanová poplave finále dvoustovky

Třicetiletá Kubová, která se chystá ukončit kariéru, v Kazani potvrdila stoupající výkonnost. Na stovce si na třetí pokus zajistila na tomto šampionátu finále, v němž časem 57,12 zlepšila svoje letošní maximum ze semifinále o více než dvě desetiny.

Mistryně Evropy na padesátce z roku 2013 těsně nenavázala na pátá místa na dvojnásobné trati z let 2017 a 2019.

Jednadvacetiletý Zábojník v Kazani postupně vylepšil svůj český rekord o více než sekundu, ale dnes za svými výkony z rozplavby a především semifinále výrazně zaostal.

Časem 2:05,88 skončil sedmý, v těsném finiši dohmátl vítězný Bělorus Ilja Šymanovič o tisícinu sekundy dřív než Nizozemec Arno Kamminga.

Po dvou devátých místech si spravil chuť Tomáš Franta, který na znakařské dvoustovce sedmým časem 1:52,74 konečně postoupil do finále.

Naopak Janu Šeflovi nepomohl na krátké polohovce ani nový český rekord. Z vlastního maxima ubral časem 53,23 tři tisíciny, stačilo mu to jen na 12. místo.

Vypadl i Zábojník, který nedlouho po finále dvoustovky doplaval v semifinále nejkratší prsařské trati poslední.

Maďar Szebasztián Szabó ovládl motýlkářskou padesátku a v Kazani získal už třetí zlato. Časem 21,75 navíc vyrovnal tři roky starý světový rekord Brazilce Nicholase Santose.

Třetí primát si díky vítězství na dvojnásobné trati připsala i švédská hvězda Sarah Sjöströmová, Toussaintová zase zkompletovala znakařský triple.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy