Lyžování ČR 2024

Desetikilometrovou trať ovládl Wilimovsky, Češi skončili daleko za elitou

Kazaň - Mistrem světa na olympijské desetikilometrové trati v dálkovém plavání se v Kazani stal Američan Jordan Wilimovsky. Češi se mezi nejlepší neprosadili - Ján Kútnik obsadil 37. pozici, Matěj Kozubek doplaval na 54. místě.

Jordan Wilimovsky
zdroj: ČTK/EFE

Dvacetiletý Wilimovsky zvítězil v řece Kazanka o 12,1 sekundy před mistrem Evropy Ferrym Weertmanem z Nizozemska. Třetí byl s odstupem 12,5 řecký obhájce titulu Spyridon Janniotis.

Závěr závodu nevyšel velké postavě dálkového plavání Usámovi Mellúlímu z Tuniska. Dvojnásobný olympijský vítěz a mistr světa byl do posledního okruhu členem vedoucí skupiny, pak ale odpadl a skončil třiadvacátý. Přímou kvalifikaci na olympijské hry v Riu de Janeiro si přitom zajistilo pouze deset nejrychlejších.

Dálkové plavce na MS čeká ještě ve čtvrtek závod smíšených týmů a v sobotu maraton na 25 km.