58. Rally Šumava Klatovy

Chybělo jen 13 setin. Baumrtová si další semifinále nezaplave

Budapešť - Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v závodě na 200 metrů znak už v rozplavbách. Česká reprezentantka skončila na 17. příčce, těsně za postupovou šestnáctkou. Místo v semifinále jí uniklo o 13 setin.

Simona Baumrtová
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Baumrtová, která se sedmým místem na poloviční trati postarala o zatím jedinou českou finálovou účast na šampionátu, zaplavala čas 2:11,80 a od vítězné Američanky Kathleen Bakerové ji dělilo pět sekund. O pouhých 13 setin byla rychlejší Claudia Lauová z Hongkongu na 16. pozici.

"Bylo to hodně těžké, myslela jsem, že nedoplavu," řekla Baumrtová s úsměvem. "Časově to bylo dobré. Na jednu stranu škoda, že jsem skončila sedmnáctá, na druhou jsem ráda, že to nemusím plavat znovu," dodala v nadsázce.

V rozplavbě na 50 metrů motýlek skončila daleko v poli poražených Lucie Svěcená, stejně jako na 100 m motýlek Jan Šefl a Martina Elhenická v rozplavbě na 800 metrů kraul.