Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Baumrtová si zaplave o finále i na padesátce, Závadové rekord k postupu nestačil

Budapešť - Simona Baumrtová prokazuje, že má na mistrovství světa výtečnou formu. Do semifinále postoupila také na nejkratší znakařské trati. Sedmá žena ze stometrového závodu dohmátla v rozplavbách na poloviční distanci v patnáctém čase 28,15 sekundy a odpoledne bude v Budapešti usilovat o postup do finále. Český rekord se podařil zaplatavat na 200 m motýlek Barboře Závadové, nicméně na postup do semifinále to nestačilo. Časem 2:12,09 ubrala z národního maxima čtyři setiny.

Simona Baumrtová
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Baumrtová potvrdila i ve sprintu špičkovou formu. Od jejího českého rekordu, který vytvořila teprve v červnu v Římě, ji dělilo jen 26 setin sekundy a byla rychlejší, než bylo její předchozí národní maximum z roku 2013. "Jsem s tím časem docela spokojená. Na to, jak jsem se od rána až do rozplaveb cítila unavená, taková vyčerpaná...," řekla Baumrtová.

"Postup byl hodně rychlý, mnohem rychlejší, než býval dřív, takže sice o chlup, ale jsem moc ráda, že to vyšlo," radovala se plavkyně. Na postup do finále bude podle všeho muset český rekord zlomit, ten aktuální by jí stačil v rozplavbách na sedmé místo. Na stovce vylepšila národní maximum na 59,65 právě v semifinále.

Je nám líto, video expirovalo.
Baumrtová se představí v semifinále na nejkratší znakařské trati

S převahou nejrychlejší čas 27,21 dopoledne zaplavala čínská obhájkyně titulu Fu Jüan-chuej.

Závadové stačilo vylepšení dva roky starého národního rekordu na 23. místo, na postup bylo třeba plavat skoro o tři sekundy rychleji. "Abych řekla pravdu, myslela jsem, že prolomím hranici 2:12, že půjdu o něco málo rychleji, ale bylo to těsné. Ale je vidět, že jsem na tom jako třeba před dvěma lety, že se zlepšuji a ten rok není k zahození. To jsou takové věci, které potěší," řekla Závadová, jejíž hlavní disciplínou bude v neděli dlouhá polohovka. S nejlepším časem 2:07,25 prošla do semifinále domácí hvězda Katinka Hosszúová.

Z rozplaveb nepostoupil ani Pavel Janeček na polohové dvoustovce.

O světový rekord se na závěr programu postarala smíšená štafeta USA v polohovém závodu na 4x100 metrů. Ryan Murphy, Kevin Cordes, Kelsi Worrellová a Mallory Comerfordová dosáhli času 3:40,28.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy