SKKP Handball Brno - HCB Karviná

Vítězem Red Bull Air Race je Dolderer, Šonka byl v Indy sedmý

Indianapolis (USA) - Německý pilot Matthias Dolderer si v předposledním závodu série Red Bull Air Race v Indianapolis zajistil celkové vítězství. Čech Martin Šonka byl v prostoru slavného motoristického okruhu sedmý a stejné místo mu patří v průběžném pořadí.

Sport
zdroj: ČT4

Šonka obsadil šesté místo v kvalifikaci a v prvním vyřazovacím kole s Američanem Michaelem Goulianem uspěl i přesto, že dostal dvousekundovou penalizaci. Se stejným trestem se musel český pilot vyrovnat i v dalším souboji s Australanem Mattem Hallem, poté co trefil nafukovací pylon, ale tentokrát už ztrátu nesmazal.

Mezi nejlepší čtyři tak Šonka na rozdíl od minulého závodu na Lausitzringu nepostoupil a byl klasifikován jako sedmý. Druhý český pilot Petr Kopfstein obsadil devátou příčku.

Dolderer dosáhl na celkový triumf díky třetímu vítězství v sezoně. Sérii zakončí za dva týdny osmý díl v Las Vegas.

Šonka si doletěl v Indianapolisu pro sedmé místo

Sedmý závod seriálu Red Bull Air Race v Indianapolis (USA):

1. Dolderer (Něm.), 2. Lamb (Brit.), 3. McLeod (Kan.), ...7. Šonka, 9. Kopfstein (oba ČR).

Průběžné pořadí (po 7 z 8 závodů): 1. Dolderer 80,25 b., 2. Hall (Austr.) 55,75, 3. Arch (Rak.) 41, ...7. Šonka 31, 14. Kopfstein 4.