Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Stolní tenistka Vacenovská postoupila na ME do osmifinále

Herning - Už jen Iveta Vacenovská zůstává ve dvouhrách ve hře na mistrovství Evropy ve stolním tenisu v dánském Herningu. Turnajová osmička po dvou výhrách postoupila do osmifinále, se soutěží se naopak rozloučily nasazené Dana Čechová-Hadačová a Renata Štrbíková i postupující z kvalifikace Hana Matelová a Kateřina Pěnkavová. Petr Korbel a Lubomír Jančařík skončili v druhém kole.

Iveta Vacenovská
zdroj: ISIFA autor: Eduard Erben

Vacenovská v prvním kole porazila snadno Dánku Pernille Agerholmovou bez ztráty setu. "Bylo dobré, že jsem si mohla v klidu osahat prostředí," řekla na svazovém webu. V druhém kole už měla více práce s obranářkou Tetjanou Bilenkovou, s Ukrajinkou prohrávala 1:2 na sety, ale zápas vyhrála 4:2. "Hrála dobře a já se naopak necítila právě dobře, takže si hodně toho vítězství cením," řekla Vacenovská.

V sobotním dopoledním osmifinále se šestadvacetiletá Vacenovská střetne s Maďarkou Georginou Potaovou, jedenáctou nasazenou. "To je dobré, my spolu teď tři dny trénujeme a jdeme na sebe," řekla Češka. Poslední vzájemný zápas před dvěma týdny vyhrála Vacenovská v Lize mistryň v Linci proti Berlínu 3:2.

Zkušený Korbel potřeboval v prvním kole sedm setů, aby zdolal Poláka Zeng Yi Wanga 4:3. Jančařík vyřadil Rakušan Daniela Habesohna. Korbel pak druhé kolo vzdal a Jančařík nestačil na pátého nasazeného Adriana Crisana z Rumunska. V úvodním kole skončili Dmitrij Prokopcov, Pavel Širuček a Tomáš Konečný, který se přesvědčil o síle obhájce titulu Němce Tima Bolla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy