Archiv D: Sport 1975

Šestkrát šanci na zavření nevyužil. Šipkař Sedláček po dramatické bitvě na MS končí

Měl hned šest šancí, jak získat třetí set a vyhrát. Šipkař Karel Sedláček ale na premiérový postup do druhého kola mistrovství světa organizace PDC nedosáhl. V londýnském Alexandra Palace prohrál s Angličanem Ryanem Joycem, jenž je 37. hráčem žebříčku, 2:3 a na turnaji končí.

Karel Sedláček
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Jednačtyřicetiletý Sedláček vedl v utkání 2:1 na sety a ve čtvrté sadě nezavřel dvakrát double 14 a místo vedení 2:1 prohrál 1:3. V rozhodujícím pátém setu vedl 2:0 a měl šanci utkání ukončit, ale těsně minul double 16 a potom také double 9. Angličan srovnal na 2:2 a v rozhodujícím legu Sedláček netrefil další čtyři šipky na výhru - nejdříve double 20 a poté měl tři pokusy na double 10, ale cíl nezasáhl.

V prvním kole šampionátu PDC, na který letos postoupil na poslední chvíli, vypadl Sedláček už předloni. Tehdy podlehl 0:3 Angličanu Keeganu Brownovi.

Do Vánoc se na MS odehrají úvodní dvě kola, od 27. prosince by měla soutěž pokračovat duely 3. kola. Šampionát vyvrcholí 3. ledna.