Přindiš si pátým místem z Augsburgu zajistil stříbro v celém seriálu

Augsburg – Kajakář Vít Přindiš skončil celkově druhý ve Světovém poháru vodních slalomářů. Seriál zakončil pátým místem v pátém závodu v Augsburgu. Trofej v nejobsazenější kategorii K1 obhájil domácí Němec Sebastian Schubert, jenž s velkým náskokem vyhrál. Neolympijskou kategorii kanoistek ovládla Kateřina Hošková a v Augsburgu potřetí letos vystoupila na stupně vítězů.

Pětadvacetiletý Přindiš zahájil letošní světový pohár v Londýně druhou příčkou a s výjimkou Tacenu jel pokaždé finále. Dnes v Augsburgu se jako jediný ze čtyř českých kajakářů probojoval do elitní desítky, která unikla medailistům z loňského mistrovství světa Vavřinci Hradilkovi a Jiřímu Prskavcovi stejně jako Luboši Hilgertovi.

Přindiš, jenž má stříbro z letošního ME, si ve finálové jízdě připsal dotyk na předposlední protivodné brance a v konečném součtu poháru ztratil na Schuberta 23 bodů. Šestý celkově skončil Prskavec, úřadující mistr světa a majitel olympijského stříbra Hradilek vinou problémů s krční páteří absolvoval pouze dnešní závod v augsburském Eiskanalu.

Sport
zdroj: ČT4

Ve finále kanoistů reprezentoval české barvy Vítězslav Gebas a dojel šestý. Jedenáctému Janu Maškovi postup unikl o 44 setin sekundy. Celkové prvenství v kategorii C1 vybojoval slavný Slovák Michal Martikán, majitel pěti olympijských medailí včetně dvou zlatých. Gebas byl v SP celkově sedmý, Mašek devátý.

Mezi kanoistkami potvrdila příslušnost ke světové špičce třetí Hošková a medaili získala v letošním SP potřetí. V Praze-Troji a předtím v Tacenu byla stříbrná. Monika Jančová skončila ve finále devátá, celkově je pátá na světě. Za měsíc čeká vodní slalomáře vrchol sezony, mistrovství světa v americkém Deep Creeku.

Finálové závody SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:

K1: 1. Schubert (Něm.) 92,35 (0 tr. sekund), 2. Clarke (Brit.) -3,14 (0), 3. Biazizzo (Fr.) -4,36 (4), ...5. Přindiš -5,77 (2), v semifinále: 16. Prskavec, 22. Vavřinec Hradilek, 25. Hilgert (všichni ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Schubert 272 b., 2. Přindiš 249, 3. Aigner (Něm.) 231,...6. Prskavec 186.

C1: 1. Gargaud Chanut (Fr.) 97,75 (0), 2. Florence (Brit.) -0,82 (0), 3. Beňuš (SR) -2,32 (2), ...6. Gebas -5,15 (0), v semifinále: 11. Mašek (oba ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Martikán (SR) 307, 2. Florence 292, 3. Beňuš 290, ...7. Gebas 196, 9. Mašek 168.

Ženy:

C1: 1. Franklinová (Brit.) 114,73 (0,), 2. Lawrenceová (Austr.) -6,02 (4), 3. Hošková -6,52 (2), ...9. Jančová (obě ČR) -63,15 (56).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Hošková 294, 2. Lawrenceová 281, 3. Franklinová 261, ...5. Jančová 182.