Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
USA - Srbsko

Pražský turnaj World Poker Tour vyhrál Polák Wydrowski

Praha - Vítězem pražského turnaje World Poker Tour (WPT) se stal šestatřicetiletý Polák Marcin Wydrowski. Vyhrál 325 000 eur, v přepočtu více než 8,1 milionu korun. V závěrečné hře porazil Rusa Alexandra Lachova, který získal více než 5,3 milionu korun. 

Wydrowski je prvním polským vítězem World Poker Tour a zároveň jediným Polákem, který se probojoval do finále WPT. Dříve trénoval plavání, poker hraje profesionálně poslední čtyři roky. Čtyřicetiletý Rus Lachov byl nejstarší finalista, poker hraje 12 let. Do pražského turnaje, který se konal od 3. do 9. prosince v King's Casinu hotelu Corinthia, se přihlásilo 567 hráčů. Loni to bylo rekordních 572 hráčů. Tehdy zvítězil Rus Andrej Patejčuk, odnesl si 450 000 eur.

Pražského turnaje se zúčastnila tuzemská pokerová špička, tedy i Martin Staszko, který loni skončil druhý ve finále turnaje Světové série v Las Vegas. Mezi nejznámějšími tvářemi finálového stolu byl například člen profesionálního týmu herny PartyPoker Bodo Sbrzesny. Favoritem na celkové prvenství byl také mladý Američan Michael Gagliano.

WPT je renomovaná pokerová série celosvětově přenášena televizí, internetem i mobilními telefony do 150 zemí. Koná se v deseti světových kasinech. Soutěž stvořila již 130 dolarových milionářů. Podle pokerového odborníka Luďka Staňka patří World Poker tour mezi tři nejvýznamnější světové pokerové akce.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy