SP Brazílie

Pozemní hokejistky do 18 let vydřely na ME bronz, o medaili rozhodla jediná branka

Historický postup do elitní divize mistrovství Evropy jim unikl, souboj o cenu útěchy proti Rakušankám ale české pozemní hokejistky do osmnácti let zvládly. V duelu o třetí místo přehrály jižní sousedky nejtěsnějším rozdílem 1:0 a získaly bronzové medaile.

České pozemkářky do 18 let vybojovaly na ME bronz

Od začátku Češky kontrolovaly hru a měly řadu šancí, Tereza Holubcová už v prvním poločase tři, ani jednu ale neproměnila. Bronzovou medaili nakonec Češkám zajistil trestný roh z konce druhé čtvrtiny.

První střela Lucii Duchkové nevyšla, ta druhá už ale skončila v síti. V závěru utkání tým několikrát podržela brankářka Rozárie Steidlová. Češky porazily Rakušanky 1:0 a na domácím turnaji v Rakovníku získaly bronz.

"Zklamání tam určité ještě trošku je, protože jsme čekaly, že bychom mohly do finále jít. Ale větší je už teď radost, protože jsme fakt rády, že jsme uhájily bronz," uvedla útočnice Lucie Duchková.