BBV po 25 letech

Oštěpařka Šedivá hodila na univerziádě osobní rekord a získala bronz

Kwangdžu (Korea) – Oštěpařka Irena Šedivá vybojovala pro českou výpravu devátou medaili na univerziádě. Hodem 59,89 metru si vytvořila osobní rekord a obsadila konečnou třetí příčku. Své dosavadní maximum vylepšila v korejském Kwangdžu o více než metr.

Oštěpařka Šedivá vybojovala na univerziádě bronz

Od zlata dělilo Šedivou 66 centimetrů a od stříbra 37 cm. Za limitem pro mistrovství světa v Pekingu zaostala třiadvacetiletá atletka pražské Dukly o 111 centimetrů.

V běhu na 1500 metrů skončila Diana Mezuliáníková na šestém místě v čase 4:23,14 minuty.

Další medaili na konto české výpravy mohou v pondělí v předposlední den soutěží přidat házenkářky, které dnes porazily Uruguay 31:17 a budou hrát o bronz se Srbskem.

Basketbalistky skončily šesté, poté co v posledním utkání podlehly Austrálii 51:56.

Osmé místo obsadily fotbalistky, které na závěr turnaje podlehly domácímu korejskému týmu 3:4.

Čeští akademičtí sportovci mají na kontě tři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile.